Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utišení větráku pc

Ahoj, potřeboval bych radu jak utišit větrákna CPU, resp. snížit mu otáčky, mám nainstalovaný speedfan, nastavil jsem mu 50%, ale větrák si furt valí stejně 2700 otáček. Poradí někdo kde je chyba, je to větrák zalman v mědi, v biosu jsou 3 mody silent, normal, performance, ale u všech je stejný výsledek. Nevím jestli nemůže být problém, větrák má 2 dráty a deska podporuje i větráky na 4 piny, je to socket 775. Díky

Ja mam dosku od asusu a aby mi fungovala regulacia otacok na cpu fan pri 3 pinovom konektore musel som v biose nastavit "advanced mode". Pri hodnotach auto a dalsich moznostiach regulacia nefungovala pri spusteni win a hucalo to na plne otacky.