Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou moje Windows legální?

legální?jak lze zjistit zda je mé windows leg.nelze najít doklad o koupi.moc dík za každý odkaz
[mod]Úprava nadpisu - původně jen "legální?"
Změna kategorie ze "Software" na "Operační systémy"(fromM2U) (fromM2U)[/mod]

jen samolepka bohuzel nestaci, volal jsem na MS a musi byt samolepka a jako dalsi nutny doklad je doklad o koupi, bez nej nejsou win legalni, alespon takhle mne to bylo sdeleno. Ja na fakture mam, ze je ntb prodany s operacnim systemem win XP, toto ale podle pracovnika MS nestaci k prokazani puvodu a neni to doklad o koupi operacniho systemu(ntb mam z druhe ruky, ale s cedulkou dole nalepenou), musi to byt samostatny doklad o koupi operacniho systemu, jak zacal o tomhle mluvit a vysvetlovat, hned jsem rozhovor prerusil a fakt se nedivim, ze lidi win kradou. Takze mne v podstate sdelil, ze sice win pres jejich linku zaktivuju, protoze mam dole cedulku, ale kdyby doslo k nejake fyzicke kontrole, tak budu usvedcen jako zlodej. Malem jsem sezral v prubehu hovoru telefon.

K tomu bych se chtel zeptat, kdyz je nase skola zarazena do projektu MSDNAA a ja mam od nich WIN XP, tak ja jsem si jen nechal poslat klic na mail a zadnou nalepku s klicem nemam, tak se chci zeptat,jestli musi byt. Diky moc

Nevim jak v Tvem konkretnim pripade, ale pokud ziska organizace SW v licenci SELECT (pro skolstvi a statni spravu coz bude asi ono) pak dostane jen vypalene instalacni medium a licencni cislo, tedy zadne nalepky. Jako doklad legalnosti slouzi faktura. Neznam podrobnosti projektu MSDNAA, bylo by potreba prostudovat, zda v ramci tohoto projektu Ti skola muze licenci na Win XP poskytnout pro osobni pouziti - u nektereho SW pro skoly je u kazde licence i jedna licence pro pouziti na domacim PC (rikava se ji ucitelska) u jinych takova moznost neni. Takze je mozne, ze sice z pohledu platneho product key mas sice Windows legalni (a Windows Genuine Advantage Ti to potvrdi) ovsem nelegalne ziskane. Doufam, ze jsem se vymackl srozumitelne.

A skutecne mas plnou verzi a byla u ni nalepka? Plna verze Windows neni vazana na konkretni HW a proto nalepka ztraci vyznam. Domnival jsem se, ze u plne verze proto ani nalepka neni (v organizaci nakupuji licence Select a doma mam OEM). V kazdem pripade pokud mas nalepku v krabici pak nejspis porusujes licencni ujednani ;-):-).