Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatížení CPU na 100%

Čau, měl jsem demo verzi antiviru Avast!. Bohužel dnes mi vypršel a teď mám najednou zatížený cpu na 100%.
Ve správce úloh - Procesy mi na 100% běží proces instup.exe. Zkoušel jsem vypnout a nejde, píše to "přístup byl odepřen". Zkoušel jsem i odinstalovat avast, též nejde. Po restartu se to hned zapne, takže vlastně na počítači nemůžu nic dělat. Chtěl bych radu, jak se toho zbavit nebo co to je vlastně za proces. Chtěl jsem si s tím poradit sám, jenže už na to nemám. Nevím co s tím. Děkuju za každou radu ..

Tak jsem spustil pc v nouzovém režimu, jenže mě nešel ani internet. Nemohl jsem stáhnout ten program. Odstranit to už ale šlo. Udělal jsem to přes Program Files, bude to mít nějaký následky a nebo to bude ok ? Přes ovládací panely to nešlo. Spustil se hned instup.exe. Jinak už vše jde. Díky.

Udělal jsem to přes Program Files, bude to mít nějaký následky a nebo to bude ok ?

nemám náladu na lidi, kteří ani nedokážou popsat, co ve windows dělají.
potom musím překládat, že "Přes ovládací panely" má asi znamenat korektní odinstalaci, zatímco "přes Program Files" bude smazání bez odinstalace.

smazání adresáře v program files neodstraní soubory programu, které instalátor umístil v system32 a system32\drivers. tyto součásti zůstávají zaregistrované a při příštím startu se zbytečně spouští. někdy tak nemusí dovolit instalaci nové verze aplikace, mohou působit konflikty s jinými částmi systému a znamená to zbytečné chyby v prohlížeči událostí a znepřehlednění tohoto důležitého logu.

přitom nouzový režim jde spustit i se sítí.
nebo jde nejdřív stáhnout odinstalátor, teprve pak přejít do nouzového režimu.
nebo jdou stopnout běžící služby a procesy toho antiviru (viz tasklist, správce úloh, services.msc a podobné nástroje), potom jde program odinstalovat i u úplně blbě napsaných odinstalátorů aplikací.

Nešel mi spustit prohlížeč ani když jsem v nouzovém režimu nebyl. Jestli na mě nemáš náladu, určitě by se tu našlo pár normálních rádců, co ze sebe nedělají chytřejší a normálně poradí, takže si odpovídat ani nemusel. Ale nečekej, že ze mě bude pc profík, po tomto co si mi napsal. Vlastně ty už s pc umíš od narození tak je to pro tebe lépe pochopitelné. Díky za vysvětlení. :)