Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router s DHCP serverem

Zdravim,

mam dotaz ohledne routeru.
Potreboval bych router s moznosti nastaveni DHCP serveru tak, aby nastavoval jednotlivym pocitacum IP dle MAC adresy.
A kdyby to bylo v kombinaci s Wifi, nemelo by to chybu.

Priklad:
router 192.168.1.1
zadam si, ze MACovka 00:02:12:22:33:4E dostane adresu 192.168.1.20, MACovka xx:xx:xx:xx:xx:xx dostane adresu *.*.*.25 atd atd.

Neznate nekdo typ, kterej toto umi? Teda pokud se to vubec dela... dost casto to je reseni Linuxovym DHCP serverem, ale tomu bych se rad vyhnul...

Diky za prispevky

Vyborne :-)
Takze ASUSy to umi :-))

Diky moc!:-*

A jeste jeden dotaz - je tam moznost blokace nejakych portu? Pripadne celych domen? Potreboval bych znepristupnit ICQ...Takze by se mi to hodilo. Mam Edimax a tam se zadavaji dokonce i klicove slova - dam icq a neskrtnu si nikde!
Neumi to nahodou?