Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké Live linux na CD jako dočasná náhrada za porouchaná Windows7?

Známému, staršímu pánovi odešel pevný disk. Napadlo mě dát mu tam přes vánoce Live CD s Linuxem, ale nemám s ním zkušenosti, poradíte mi někdo prosím nejlépe z vlastní zkušenosti jaké Live CD s Linuxem mu mám vypálit, aby se z něj nastartovalo, přes DHCP se automaticky nastavil internet a on se mohl dostat na web, přičemž jde o neznalého uživatele, který umí zapnout počítač a kliknout na modrou ikonu s E? Děkuji.

Pokud máte 16 GiB USB flash disk, nebo třeba SD kartu, pak bych zvažoval instalaci na takové médium.
Pokud použijete třeba tuto distribuci, pak z Live KDE (lépe síťový instalátor) instalaci a doinstalaci jazykových balíčků cca okolo 6GiB.
Dělení disků ručně, médium kořenový oddíl po celém a ext2, automatické spuštění uživatele a odstranění otravného Apperu a v ~./kde4/Autostart/ vytvořit spouštěcí soubor ("odkaz na aplikaci") Firefoxu. Vše potřebné "naklepete" pohodlně v YaSTu2.
Vyzkoušeno ve Virtualboxu s "pevným diskem" okolo 9GB.