Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OEM verze

Dobrý podvečer,

mám jeden dotaz. Pokud zakoupím notebook bez OS, mohu k němu koupit toto? :

Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 64bit CZ OEM

Jde mi o to, zda mohu instalační DVD rozbalit a OS instalovat..
Čtu tam, že to je jak pro "sestavovatele systémů"-což já nejsem, tak taky, že ho mohou zakoupit právě s novým PC(notebookem).

Díky za info a přeji pěkné svátky.

OEM verze je neco jako nákup ve velkém, máš množstevní slevu. Je to záležitost medzi velkoobchodníkem a Microsoft-em, ty jako fyzická osoba by jsi samostatne nikdy nemel mít možnost koupit OEM verzi pokud zároveň nekupuješ nový počítač.

Proste samostatne OEM verzi koupit legálne nelze.

Jak ji prípadne nekdo prodáva, podvádi Microsoft, co ale ale záležitost onoho prodejce a Microsoft-u. Ty jako neznalý kupujíci to koupit múžeš, nemáš zákonou povinnost znát rozdíly prodávaných verzí.
Microsoft, následne múže tvrdit že jsi koupil kradený tovar ... a dále to je na právni kličky, kolik právnikú tolik výkladu ... :puff: