Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "No bootable device" - co s tím?

Ahoj,
už delší dobu se mi po zapnutí notebooku zobrazí na obrazovce zpráva: "No bootable device - insert boot disk and press any key" a už bych s tím chtěla něco udělat, nejlépe sama bez toho, abych musela objednávat profíka.
Hledala jsem rady na internetu a dostala jsem se pomocí F2 klávesy do BIOSu, kde jsem měla upravit preference na "bootování", první má být prý IDEO, což už mám. Ale zpráva se stále zobrazuje.
Dále mě to navádělo na přeinstalování celého operačního systému, měla bych to tak udělat? A kdyžtak poprosím o radu jak, nemám s tím dosud žádné zkušenosti.
Děkuju.

- Prvni nastav ten HDD,,,jinak to nema z ceho naBOOTovat
- Mozna zkusit pri startu pridrzet klavesu F8 (boot menu, dle vyrobce) zvolit ten HDD) jestli se rozjede, jestli ano, mas to spatne nastaveno v bios.

začlo se to hned instalovat, ale protože nastaly prý nějaké potíže, nedokončilo se to.

Proboha,nic neinstaluj,nebo si zničíš vše na disku.Já psal jen vložit a vyzkoušet.
A ty nějaké potíže psaly asi nějakou hlášku,ne?Je divné,že nefunguje F8.Takže do windows se vůbec nedostaneš?

Tak jsem se po delší době vrátila k problému a včera jsem s kamarádem zkusila vyměnit hard disk, když on dal do mého ntb svůj, tak jsem se do Windows dostala, když on vložil ten můj k němu, počítač hlásil stejný problém - z toho vyplývá, že v prdeli je hard disk. Nevíte kolik by stál nový? K tomu je rozbitá i obrazovka, dole v rohu je to nakřáplé a bliká to až je celá obrazovka bílá. Tak nevím, jestli má cenu rvát prachy do opravy 4 let starého noťasu (i když výkonného), nebo zabrouzdat po nových.

Potřebuji teď hlavně kvalitního parťáka na tvorbu grafiky v Adobe CS6.

Nějaký doporučení co dělat? Opravit, neopravit? Koupit jiný?

Děkuji :)

Da sa kupit iny 2,5" disk trebars za 1000, a nainstalujes tam patricny Windows podla nalepky na notebooku.
Ci sa ti to oplati zavisi od toho ze co este na tom displayi vidis, ptz rozbity panel na rozbitom mieste asi uz nebude zobrazovat. Panel sa da vymenit tiez, ale to sa uz dostavas na cenovu uroven ineho funkcneho pouziteho notebooku asi.

Hele řeknu ti dej to nějakému profíkovi na počítače protože v tomhle už se radši nehrabej nebo dopadneš jako můj kámoš nastavil v BIOSU jiné bootování a chtěl nainstalovat systém !! Ale furt mu to psalo dokola no bootable device insert boot disk and press any key no tak se chtěl dostat spátky do BIOSU a už mu to nešlo tak řekl mě jestli bych mu nepomohl a já mu řekl v poho tenhle problém znám tak sem mu musel přeinstalovat BIOS radím ti dobře !!!