Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus X75VC - Win7 sa nespustí po čistej inštalácii

Inštalujem Win7 do tohto notebooku a po nainštalovaní sa zobrazí obrazovka pre zadanie mena a hesla. Zrazu zhasne obrazovka, počítač sa reštartuje (prvýkrát počas inštalácie) a Windows už viac nenaskočí. Nie som si istý, či je problém v HW alebo je to len problém s tým bezpečným bootom od MS. Jedná sa o čisto nový notebook. Vedel by mi niekto poradiť ako ten Windows spustiť?

verziu SK, CZ ? A sakra, to si vyskúmal veľa, neuveríš ale po naintalovaní jedného, jediného W7 môžeš mať jazykov kopec, Microsoft tomu hovorí MUI.

ale vo všeobecnosti: nečakané pády sa riešia overením funkcie hardware, jeho testovaním, Live Systém sa k tomu hodí skvele.

"Jedná sa o čisto nový notebook"
Tzv. notebook bez OS neexistuje. Vzdy je tam FreeDOS alebo nieco z Linuxu.
Z pozicii licencnych poplatkov je disk konfigurovany zastaralym "F-diskom" (16-bit).

Po instalacii OS znova nabootuj z instalacneho meda a v prikazovom riadku vykonaj prikazy:
****************************************
Ad restartovani po POSTu po instalaci W7 - je treba nabootovat z inst. DVD, dostat se do prikazoveho radku a postupne zadat tyto 3 prikazy:
bootrec /rebuildbcd
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr
restart a uz Vam to nabootuje.

Mne to spolahlivo funguje.

Je totálne jedno co je/co bolo, na disku. Instalator W7 zobrazí userovi dialog kde si zobrazí partície disku, zruší všetky/alebo niektoré, vytvorí jednu alebo niekoľko a následne zadá na ktorú particiu chce W7 instalovat.

Žiadne tebou uvedené príkazy nie je potrebné nikam písať ... :puff: