Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie v notebooku - napájen ze sítě, nenabíjí se

Dobrý den,
mám notebook HP 3 dny a když jej chci nabít, na ikonce se mi zobrazuje "napájen ze sítě, nenabíjí se". Tohle se mi stalo již včera, ale stačilo zapojit notebook do jiné zásuvky a nabíjel se správně. Tak jsem si myslela, že byla předchozí zásuvka třeba přetížená. Dnes mám stejný problém. Nevím, jestli to něčemu pomůže, ale nesvítí mi kontrolka v notebooku, když jej nabíjím. Pokoušela jsem se o tom něco najít na internetu, ale tam mají tyto problémy většinou lidé, co notebook mají déle. Nevíte, prosím, co by mohlo být špatně? Nejsem v počítačích zběhlá a tohle mě celkem zarazilo. Samozřejmě ho mohu jít reklamovat, ale dnes je stejně zavřeno a nejprve bych chtěla znát názor někoho jiného, jestli to není jen nějaká hloupost.
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc či radu.

Muzes mit zastaraly bios (treba verzi F.02 a mezitim byla vydana verze treba F.05 ktera tento problem resi).
Rad bych ti o updatu biosu rekl vice, ale neznam tvuj NTB. Bios stahnes zde
drivers.html
Google nebyl schopen tvuj NTB najit
search

Jiny pohled na vec.
Mas plne nabito (100%), lehce NTB vybijes (96%) a pak ho zkousis nabijet. A ono to jakoby nejde.
No je to vlastnost, neni to zavada.

Posledni pohled na vec : napájen ze sítě, nenabíjí se, nechas ho zapnuty, lehce ho nadzvednes a
za behu vyndas a zandas baterii. Doslo ke zmene ?

Oběma děkuji za rady. Mám svůj první notebook a nevěděla jsem, že když je NTB nabitý na 96%, tak to nejde více. Dala jsem ho do nabíječky pro jistotu, protože když na něm pracuji, zapomínám, že se vybíjí. Když klesl pod 95%, nabíjet již šlo.
Ještě by mě zajímal Váš názor: Kdy je nejlepší NTB nabíjet? Když má kolik "procent"? Někde jsem četla, že nejlépe mít v síti nejčastěji, že se tak šetří baterie, ale jinde jsem četla pravý opak.