Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus v mobilu

Ahoj mám virus v android mobilu pokaždé mi tam bliká upozornění avastu že jsem chytil virus Trojský kůn Android:Agent-AXY (Trj) přes aplikaci CooeUI Launcher.

Jakej vir ? myslíš jako Android ? Tak tem tam je, protože jsi to koupil, s tím nenadeláš nic.
Tam jsou volby jenom dva, koupit a mít tam ten vir, nebo nekoupit a nemít tak vir co vše sleduje.

No je ješte nejaká strední cesta, mit Android a nemít pripojení k internetu, to potom ten vir nemá jak komunikovat, takže on potom vše možné veci sice sleduje, no nemá jak to odeslat.

No mít Android bez internetu to potom není zábava. To je potom ten Android je k ničemu ...

Ted nechapu hry hraju bez pripojeni k internetu takze me reklamy neotravuji. Hraji jen free hry na placene kraviny v nuch kaslu. YouTube funguje na mobilu bez problemu. O domrvene politice a komentarich google+ na YouTube se tu nebavim. Jo a posledni android na muj mobil je 2.3.6. Takze zmeny nemuzu hodnotit.

Navrat do tovarniho nastaveni je pro jistotu dobra volba.

Priste vir neinstaluj a nebudes muset resit, jak ho odstranit.

Do Androidu se samosebou vir chytit neda, musis si ho tam dat zamerne. Teda v tvem pripade jsi musel aktivne nainstalovat ten program CooeUI Launcher, ktery obsahuje (zda se dle vypisu Avastu) vir. Odstranit ho muzes stejnym zpusobem, teda danou aplikaci s virem odinstalovat.

Mas rootnuty telefon, nemas? Nepises.

Budu teda predpokladat, ze nemas. Neni mozne, aby se vir na Android nainstaloval sam. Maximalne jsi si nainstaloval jinou aplikaci, dost mozna warez, mas povolenu instalaci z neznamych zdroju a aplikaci jsi neprozretelne pridelil vsechna uzivatelska prava, ktera mas k dispozici. Potom je mozne, ze si aplikace doinstalovala CooeUI launcher sama. Odinstalaci te aplikace, ktera to spachala, odinstalujes i ten vir (CooeUI launcher), nebo pujde po odinstalaci te aplikace, ktera ho drzi, odinstalovat rucne.

zrovna u avastu na androidu bych váhal, že vždycky ví co hlásí.
můžeš ten krám dočasně odinstalovat, vrazit tam kaspersky mobile security lite - je free, neběží rezidentně. to nevadí, na jednorázový scan telefonu to stačí. tím potvrdíš nebo zpochybníš hlášení avastu.

ale už to, že podezřelá aplikace nejde odinstalovat, znamená že avast možná nekecá.