Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání démona KDE

Dobrý den,
Múžete mi pomoci? Obrátil jsem se na dodavatele, ten mě odkázal na autorizovaný servis a ten mi neodpověděl:

Dobrý den.

Nakoupili jsme v SWS v několika vlnách počítače (50 ks) ERGO s OS Linux Mandriva (např. v.č. 84411****) d.l. a zár. list č. DV061****. Tyto počítače byly instalovány na obecních úřadech v regionu, na veřejná místa přístupu k internetu. Po určité době nám přicházejí zprávy o nefunkčnosti. Na obrazovce se objeví tabulka Démon KDE a počítač je nepoužitelný. Pomůže jen přeinstalace systému, což není ideální. Přikládám ofocenou obrazovku (omlouvám se za kvalitu fotky). Můžete mi nějak poradit? Chybu nedokážeme vyvolat, objeví se třeba po měsící provozu.

[img=http://img368.imageshack.us/img368/3981/o1os2.th.jpg]http://img368.imageshack.us/img368/3981/o1os2.th.jp g[/img] [img=http://img463.imageshack.us/img463/6641/o2mz7.th.jpg]http://img463.imageshack.us/img463/6641/o2mz7.th.jp g[/img]

Děkuji Oldřich

[mod]Dotaz z majlu vložil a jazykově trochu spravil: (Rce)
Zahviezdickoval som vyr.c. a c.zar.listu, podla mna nie su potreba zverejnovat... (MM..)
Dík, to jsem přehlédl ;-) (Rce)[/mod]

Myslím, že na www.mandriva.cz , abclinuxu.cz, root.cz, www.linuxsoft.cz se najde řádově více lidí schopných odpovědět. Tazatel sice sdělil výrobní číslo ( co to je výr. číslo Mandrivy ?), ale už ne verzi Mandrivy, dále chybí údaje o tom, v jakých případech se ty potíže vyskytují. Ty počítače snad někdo má na starosti, ale dotaz je jak od účetního ( tím se nechci nijak dotknout účetních!) a ne člověka z IT.
Podle stránek ergocomputer.cz se dodává v současnosti Mandriva 2006LE OEM, která není uvedena s žádnou cenou. Je ve smlouvě sjednána nějaká podpora? Nebo byl nakoupen jen HW a software je zdarma a bez podpory?

Já vím, že " brečíš " je jen obrazně :-) . Ale brečí hlavně tazatel. Hlavně pokud chce pomoci, měl by napsat, kdo má ty PC na starosti, jaké požadavky jsou na software a co na tom běhá. Jestli jsou to jen PC pro internet, tak bych se opravami Mandrivy asi netrápil a zvolil "blbuvzdorné" řešení třeba s tím Slaxem .
Takhle mi dotaz připadá jako: Koupili jsme software za 0 kč a nikdo nám ten software za
0 korun nechce spravovat, nebo nářek jedné známé, která se divila, že její zavirované PC nechce ISP přijít odvirovat - nejde jí internet a tak to má kabelovka spravit ( odvirovat), když si od ní koupila ten internet. Ale možná se pletu a je to způsobené pozdní hodinou, kdy se tazatel tázal už unavený.