Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetížení procesoru

Zdravím,
mám notebook Acer aspire.. mám problém s vytížením procesoru. Značka Intel Pentium P6200. Zapnu hru která má velmi nízké systémové požadavky a během 5ti minut se počítač vypne. Stejně tak s internetem zapnu ho a ihned procesor skočí na 60 procent. Toto nikdy počítač nedělal, udržuji ho v čistotě mám 2 antivirové programy, které každé tři dny čistí počítač od zbytečností. Každým dnem je počítač pomalejší. Nevíte prosím čím by to mohlo být? Děkuji za pomoc.

Rozebrat, vyfoukat prach stlacenym vzduchem, slozit a preinstalovat "vycisteny" operacni system (nasledne nainstalovat ovladace od vyrobce notebooku). Pak je sance, ze zase fungovat bude OK.

udržuji ho v čistotě ... mám 2 antivirové programy ... které každé tři dny čistí počítač od zbytečností.

Každým dnem je počítač pomalejší ...

výroky tohto typu majú pomenovanie: Aforizmus

ještě bych k tomu připojil ten "Acer aspire" - modelová řada pro chovance jedličkova ústavu.

pro tazatele - co s tím krámem:
čistění jedině fyzicky uvnitř. nějaké foukání zvenku je k ničemu.

av:
přesný typ antiviru je tajný, čili bezcenný údaj. pak jedině odinstalovat, co s bezcenným krámem.
vytížení procesoru:
viz správce úloh - záložka procesy - setřídit podle %cpu - dole zatrhnout procesy všech. v zobrazení si nechat ukázat i pid, cestu k procesu, možno i popis.
autoruns:
nějakým nástrojem polézt položky, co se automaticky spouští po startu, zakázat spyware. např. codestuff starter nebo ms autoruns, v nejhorším msconfig.exe.