Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně vyčistit konektor mobil-nabíječka?

Potřebuju vyčistit konektor na mobilu, do kterýho se připojuje nabíječka. Je to standardní micro USB konektor.

Mám za to, že postup vypadá následovně:
1) Vypnout telefon, vyjmout baterku.
2) Nakapat do konektoru tekutinu isopropyl/propylenglykol.
3) Za vlhka vyčistit novým kartáčkem na zuby.
4) Nechat pořádně vyschnout.

Je to ok? Jakou tekutinu použít?

OK, díky všem za vyjádření.

Důvod čištění: podezření, že problém v konektoru spouští v mobilu proces (režim auto / režim vozidlo) a ten prudce vybíjí baterku. Zjištěno z jednoho mobilního fóra.