Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová televize

Dobrý den, po dlouhé uvaze jsme se rozhodl předělat pokoj, do ted jsem tam měl věstavěné skříně a v nich 80 cm úhlopříčku televizi. Jelikož skříně zmizí tak bude místo na větší televizi, moje otázka zní má význam investovat do nové televize, koukám na ní z 2,5m a přijde mi dost malá. Uvažuji o 120 cm, ale nevím zda je to moct nebo stačí 100 cm a nebo nechat starou. Nepotřebuji žádné wifi ani bluetooth, ale potřebuji aspon 3 hdmi konektory a usb konektor což má dnes každá a také na ní mám připojený pc a hraji na ní hry, mohl by někdo poradit a případně vybrat jinou televizi, měl jsme do ted samsung a byl jsem spokojen, ale není podmínkou cenový strop je cca 15K.

si sedni ve vzdalenosti 2,5m od steny a jednim pohledem bez toho, ze bys "prenastavoval" oci se podivej, jak sirokej mas zaber, zjistis, ze mnohem vic nez 120cm, takze je jasny, ze je to jenom o penezich, ktere do toho jses ochotny investovat popripade o rozloze mista, ktere pro tu TV mas vyhrazeno.

Do 15k udelas slusnou TV tak 42" (na cm si to preved sam), ikdyz treba ted po novym roce budou slevy. Znacky Samsung, Panasonic, mozna i nektera dalsi, nemam prehled uplne o vsem.

Jestli chceš orig Čínskej panel tak směle do Samsungu.;-)samsung mám s ním dobré zkušenosti dobrej argument,měli jsme kdysi CRT Teslu která byla dost dobrá ,když jí lidi začli kvůli kvalitě kupovat ,tak nahradili obrazovky nějakou srač.. z Ćíny a kvalita byla tatam a pohnojili si tím jméno jak prase.;-)

http://www.digitalversus.com/tv-television/panason ic-viera-tx-l47et50-p13664/test.html Jesli máš naní prachy tak kup nástupce týto nic lepšího za stejný peníze není,kromě plasmy.http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l47et60 e/specifikace/#section nebo tuto plasmu.http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50st60 e/specifikace/ ovšem toto se týká velkých uhlopříček na menší si projeď odkaz co jsem sem hodil tudíž Philip nebo Panasonic http://www.alza.cz/42-panasonic-tx-l42et60e-d39710 2.htm ovšem ten strop 15000:?:

le vždy jsem si myslel že je to naopak, že jsou dnes už na srovnatelné urovni

Tak to ani "nehodou"! Jednak o "LED" televize nejde, je to markeťácký krasožvást, pod kterým je obyčejná LCD s podsvícením pomocí LED. LED zobrazovadla najdete třeba na stadionech. A žádné LCD už z principu nepřekoná plasmu. K tomu má mít blízko OLED, ale o tom se spoustu let pouze kecá a nikde nic.
Plasmu dle mého zabily pseudokecy o enormní spotřebě a hype se 4k a jeho ořezaným bratříčkem. Ono ovšem takové LCD o úhlopříčce 65" a 4k se přibližuje k 300W jako nic.

Bavite me :-)

Plasma je plnohodnotná náhrada za CRT

Pamatujes jeste na bezne TV v domacnostech za ery CRT? Mala 55cm 50Hz blikajici potvora, o ktere jsme se domnivali, ze ma vyborny obraz, co na tom, ze se muselo sedet aspon 4 metry od TV, aby oci to blikani tak moc nevnimaly. Dnesni LCD TV jsou obrazem o 1000% jinde, takze rikat o necem, ze je to nastupce CRT je dost ulet, nehlede na to, ze spis tu plasmu tim slovnim obratem urazis, protoze obraz ma opravdu pekny.

Tak to teda nevím ,já se nebavím o CRT co tu byli za komančů,sám mám doteď CRT 82 Philips 100Hz 16:9 a tatíkovo zmiňovanej Panasonic ET 50 naní nemá ani náhodou v SD v Hd to vyjde na stejno takže tolik k tomu ůletu.;-)Plasma nad CRT ničím nevyniká jenom velkou uhlopříčkou.;-)To je jako bys dneska porovnával eru TN s VA a IPS což je obrazově dost velkej rozdíl.

Asi mas nejaky divny oci, i ten nejlevnejsi fullHD LCD Samsung ti v kvalite obrazu to tve CRT porazi, samozrejme je to logicke, kdyz ta CRT umi jenom obycejnou SD kvalitu obrazu, naopak nacpat na oboji pouze SD obraz a porovnavat to tak je taky nesmysl, protoze to LCD umi lepsi kvalitu obrazu, takze takove porovnani taky neni objektivni.
Jiste, kdyz dame vedle sebe parametrove dve uplne stejne TV, jedna (50kilove) CRT a jedno (10 kilove) LCD, tak ta CRT bude lepsi, ale k cemu ti takovy umely test je.

Tv je HD ready http://audio-video-tv.hyperinzerce.cz/philips/inze rat/3203048-philips-hi-end-crt-televizor-32pw9551- nabidka-hodonin/#.Ur8VGPuYTGh kdo nemá kabelovku nebo sat tak stejně vesměs HD nechytá.Jestli si myslíš že je natom nejlevnejsi fullHD LCD Samsung líp tak si projeď fora kde se zabývaj kvalitou tv co ti na tvůj názor řeknou,když ještě vemu mizerný podsvícení LCD mhno.;-)

Vnitrky stejne rozhodne nemaji a to ani (hlavne) jednotlive typy v ramci jedne znacky.

Vicemene te zajima typ panelu (IPS, VA) a jeho kvalita, potom je dobre, kdyz to ta TV nezazdi ovladacim softwarem.

No a dalsi vec je otazka penez, ktere do toho chces investovat. Slusnou elektroniku a ovladaci software maji TV od Panasonicu urcite lepsi nez Samsung. Ja mam cerstvou zkusenost s touto TV:

https://www.alza.cz/42-panasonic-tx-l42e6e-stribrn a-d397096.htm

Ma to dle recenzi obycejnej cinskej VA panel, je to levny, obraz to ma peknej, ovladaci software vynikajici, dva roky zaruka na to je, co se tyka poruch, tak nejcasteji odchazi napajeci zdroj a kondenzatory na desce (pripadne jina elektronika), takze snad to vydrzi vic jak dva roky. Takze pokud nejsi fajnsmejkr tak by ti jiste stacila taky, pokud mezi narocne uzivatele patris, musis holt obetovat vic penez nez mas soucasny limit a najit TV se znackovym IPS panelem od Samsungu nebo LG (dodava se treba do vyssich rad Panasonicu). Samotne LG bych bral jen pokud najdes TV s jejich IPS panelem za nejakou vyhodnejsi cenu, protoze LG ma horsi software, coz neni uplne dramaticka nevyhoda, ale nevyhoda to je.

Děkuji za vysvětlení mezi led tedy lcd televizí a plazmou, ale jak píšeš zase nejsme takový fanoušek abych do toho cpal plno peněz jsem běžný uživatel a taky ta spotřeba je v dnešní době důležitá, ta televize co jsi si koupil se mi dost líbí i cena a velikost super, ale jen mi není jedno když teda to má činskou obyčejnou obrazovku o co je horší oproti třeba samsungu za podobdnou cena není v případě levných televizí jedno jakou značku, nezačnou se lišit až dražšímy modely třeba jsem našel na heurece samsung-ue46f5570 taky se nejeví špatně je sice dražší ale furt v mé rozpočtu, zajímal by mě názor jak to je a zda se to vyplatí

U Samsungu je rada 5000 taky kompletne cinsky panely, dokonce tu mozna sambilionk nebo nekdo jiny psali, ze ani rada 6000 nemusi byt 100% Samsung panely, az u opravdu drahych TV jsou v tom panely od nich. Je to lajcky asi divne, ale proste to cinani vyrobi levneji a je potreba ty televize mit cenove konkurencni.
Co se tyka rozdilu, tak znas to asi i z jinejch vyrobku, ze ty cinsky veci nejsou uplne ono, jenze holt cena a dat za TV 20.000 se me osobne vubec nechce. Kdyz uz ale TV s cinskym panelem, tak bych bral toho Panasonica, za prve mam na nej pozitivni vlastni zkusenost a za druhe verim, ze Panasonic si preci jenom trva na dobre povesti sve znacky a ty panely si zkontroluje a ty nepovedene, treba nerovnomerne podsviceni, vrati, pak je koupi Sencor zase za levnejsi cenu, takze sve uplatneni najdou :-D, proto vylozene noname nekupovat.

Tak 20000 se mi taky určitě dávat nechce já říkám je to jen spotřební zboží, a jasně uznám že když teda čínský panel tak aspon od výrobce, ketrý si je aspon zkontroluje tak pujdu do toho panasonicu sice jsem ted měl jeden ovladač, protože mám od nich domácí kino, ale mít dva překousnu dík moc za pomoc při výběru a hlavně za vysvětlení

k výběru úhlopříčky je to o kompromisu mezi HD a SD obsahem - na 42" Panasonic LCD IPS se dívám kolem 2m, na HD obsah bych klidně snesl i o 10" větší obrazovku, na SD obsah to bohatě stačí a vyšší úhlopříčka by byla na škodu (SD televizní program se vždy rozprostře od okraje k okraji,zato SD film z disku lze spustit v originále podle jeho skutečné velikosti v pixelech "jakoby v rámečku uvnitř obrazovky" velká úhlopříčka televize a krátká vzdálenost sledování nemusí vadit, naopak to může být výhoda)

Ten levnej panasonic, jak jsem ho tu zminoval me hodne prekvapil, ma to v softwaru nejakej adaptivni jas a reguluje to i cernou a samozrejme, ze to stoprocentni neni, ale clovek uz je za leta koukani do monitoru zvyklej, ze cerna neni cerna, ikdyz teda na mym monitoru (mam drazsi sice nic moc, ale presto IPS panel) je vcelku skoro cerna. No ten VA panel ji ma jen o malo horsi. Nakonec VA panely v monitorech, pokud teda za neco staly, mely vzdy cernou nejlepsi, s beznymi TN naprosto neporovnatelnou. Pokud teda tazatel neni milovnik hororu odehravajicich se prevazne v noci, vubec bych cernou neresil.