Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Keď je otázka neriešiteľná, tak by sa mohol pridať atribút neriešiteľné

Mám taký návrh: Čo keby sa pridal ďalší atribút k otázke a ten by oznamoval, že otázka je neriešiteľná.

Napríklad: Ako rozbehať Windows XP s 32 MB RAM? No odpoveď by bola, že to nejde a k otázke si sa niesto atribútu vyriešenia dal atribút neriešiteľný. Občas je ťažké rozhodnúť sa, či dať vyriešené alebo nie, keď otázka nemá riešenie. Na druhej strane, keď niekto otázku náhodou nájde myslí si, že je vyriešená a žiaľ, ona je len "ukončená", lebo nemá riešenie. Je to síce maličkosť, ktorá beh poradne neovplyvní, ale zaujímal by ma názor ostatných, či by sa to ujalo.

A co je neresitelneho na XP s 32 MB Ramky, kdo bude ta hlava pomazana, ktera rozhodne, co je a co neni perpetum mobile.

Podle mnoha prispevku uzivatelu je hodne neresitelnych problemu, lze jen dodat, jak pro koho. Lehce resitelny problem nevyresis, kdyz tazatel nespolupracuje, neuvadi rozumne/smysluplne udaje, nebo tve navrhy ignoruje, nekomunikuje, atp..., takze je to resitelny nebo ne?, zalezi na uhlu pohledu.

Nebo, mam miliony a chci se podivat do kosmu, nemohu najit navod na stavbu rakety. Podle me je resitelne a tak by se dalo pokracovat donekonecna.
Tak a moudra rada at rozhodne, teda vlastne pomazana...:-)

Nebo, mam miliony a chci se podivat do kosmu, nemohu najit navod na stavbu rakety.

U nás byl obecní blázen Pepíček, který neustále nosil v ruce nějaký zmačkaný (kdoví kde použitý) papíry a na každým kolemjdoucím loudil schémata nějakých podivných zařízení (např.: radar, rentgen, kaťuše::) atd.), protože si doma na zahradě stavěl raketu k cestě na Měsíc. Akorát ty milióny určitě neměl, ale to mu nevadilo. Použil levnější materiály, jako traverzy, igelit nebo schnilý prkna a trámy. Takže řešitelný to je. :-D:-D

Žádná otázka není neřešitelná. Pokud bychom na tuto platformu přistoupili, dostali bychom se na úroveň Charlese Duella, zaměstnance amerického patentového úřadu, který v roce 1899 prohlásil, že všechno, co mohlo být vynalezeno, již vynalezeno bylo.

Takovéto názory míří proti samé podstatě lidského vývoje. Pokud na tom chcete trvat, bude zapotřebí tezi o neřešitelnosti poněkud modifikovat, třeba na: "Tato otázka je za současného stavu poznání neřešitelná."