Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [ JavaScript ] Problém s desatinnými číslami

Dobry den (rano :-))

Mam taky problem , ze ked nacitam z formulara na stranke (<option value=desatinnecislo ....) desatinne cislo, a testujem ho v Javascripte tak mi to hadze nezmysly.
PRIKLAD:
z dvoch SELECT-ov na formulari nacitam dve desatinne cisla

function check(form)
{
	odd=form.odd.value;
	ddo=form.ddo.value;
if (odd > ddo)
    {
        alert("Zle zadaný čas");

        return false;
    }

	else{
    return true;}
}

Priklad: nacital hodnoty, : odd=7.30 a ddo=9.00 ... podmienka normalne funguje, odd<ddo
ALE! Pokial nacita hodnoty: odd=7.30 a ddo=10.00 (a vyssie) ... tak mi podmienka nefunguje, proste mi to hodi, ze 10.00 je mensie ako 7.30 !!!
no je to normalne ?
existuje nejaka funkcia na konverziu na desatinne cislo ? alebo v com je problem ?

vopred dakujem vsetkym za radu

Je to normálne - pretože value je reťazec, tak to porovnáva ako reťazce. Keď odčítaš od value nulu, tak sa to automaticky prekonvertuje na číslo:

var odd = form.odd.value - 0;

Je dobré pri deklarovaní premenných, ktoré používaš iba vo funkcii, použiť kľúčové slovo var. Bez neho sa tie premenné používajú ako globálne premenné.

Osobne, ak mám uchovávať čas ako číslo, tak takýmto spôsobom (vynásobený 100) - najľahšia práva formátu (úprava na hodiny, minúty a podobne).

Edit: A mám dojem, že som to už raz tak aj použil.

Cas je dobre ukladat v pocte sekund alebo minut apod (v najnizsej jednotke aku pouzivas)
Ak pouzivam len hodiny a minuty tak napr. 7:30 bude prepocitany na: 7*60 + 30
Ma to vyhodu v tom, ze sa da priamo s tymi hodnotami ratat casovy rozdiel (cas_a - cas_b), co sa pri ukladani ako hodiny.minuty neda (napr. 10.30 - 9.45 by bolo 0.85 co by bol nezmysel - muselo by sa to potom pracne preratavat), ale reprezentovane ako (10*60+30) - (9*60+45) = 45 (minut) - co suhlasi.