Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zapnout pc

Ahoj,

potrebuju rychle pomoct...mel jsem drive problem s ovladaci nvidia, kdy mi sekal pc a kurzor a nesel vypnout, pry znama chyba od driveru 314.22, ktery je posledni ok. Takze jsem odinstaloval driver a dal ten 314.22...2 dny vse v pohode a dnes pri spusteni win 7 cerna obrazovka, do nouzaku jsem se dostal a mam v udalostech toto:

Služba Prohledávání počítačů závisí na službě Server, která neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Nepodařilo se zahájit závislou službu nebo skupinu

a

Zavedení následujícího ovladače pro spouštění počítače nebo systému se nezdařilo:
aswRvrt
aswSnx
aswSP
aswTdi
aswVmm
CFRMD
cmdGuard
discache
HMD
spldr
Wanarpv6

a

Služba DCOM zjistila chybu %%1084 při pokusu o spuštění služby NVSvc s argumenty za účelem spuštění serveru:
{DCAB0989-1301-4319-BE5F-ADE89F88581C}

Nevim co ted, diky vsem za pomoc.

Nvsvc.exe je součást nVidia driveru (helper service). Píšou:

NVIDIA Driver Helper Service - installed when you change from the WDM drivers to nVidia's latest versions but not requied. Extreme shutdown delays can be encountered with this service active, but no adverse side effects with it disabled. NOTE: If using drivers other than nVidia's, such as Asus, this service may have been renamed to reflect that

Zkusil bych v nouzáku odstranit ovladače grafiky a v normálním režimu nainstalovat znovu. Možná bych si pro driver "zašel" na web výrobce grafiky.

Jestli ti to v Ubuntu najelo do nativu monitoru (nějaké XVGA), bude zřejmě grafika v pořádku. Pokud se nedostaneš do standardního GUI ani s IGP (bez nainstalovaných ovladačů), je něco zhnilého nejen ve státě dánském. Ještě bych zkusil příkaz sfc /scannow (z komandlajny s admin právy v nouzovém režimu), jestli náhodou neodešel ke svým předkům některý důležitý systémový soubor. Nejjednodušší a nejrychlejší by asi bylo celý OS přeinstalovat...