Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaká verze Linuxu?

Dobrý den,
prosím o radu. Mám počítač s procesorem Cheetah Ultra Spars III, PG 2,4 a chtěl bych na něj nainstalovat nějakou verzi Linuxu. Protože jsem zjistil, že verzí je hodně a většina je vhodná pro počítače s architekturou AMD nebo Intel, prosím o doporučení vhodné verze systému Linux pro můj počítač. S Linuxem teprve začínám.
Děkuji.

co víš jak to dopadne, exotický serverový hardware asi zadara, na hrátky boží dar ... v institucích se dejí po inventurach zvláštni veci, občas, komise stíha komisi, protokoly se píšou, neco chybí, stane se, neco prebýva ....

vyhrál sem se kdysi také, deska pro 2x CPU slot1, + 2 ks SCSI IBM 10GB v RAID 0, cca 25-30 kg, určené k fyzické likvidaci, nikdo to nechtel, bylo k tomu ješte UPS, také cca 25-30 kg, to jsem rovno zlikvidoval ... :puff:

jeslti chceš počeštěnou verzi rovnou od začátku, měl jsi zvolit majoritní x86/x64 platformu. Jinak Debian je samořejmě v češtině, jen jaksi to chce vědět do čeho jdeš, protože minoritní platformy začasté jsou zdrojem různých "nečekaných" problémů. Pokud potřebuješ Linux v CZ, obávám se, že to bude nad tvé síly.