Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechápu jestli jde o OEM licenci nebo jak...

Chci si koupit k novýmu komplu tyhle sedmičky http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-home-premiu m-cz-sp1-64-bit-oem-d227298.htm - ale pořád nechápu, jestli se jedná o CD, který si budu moct nainstalovat kdykoliv zformatuju disk nebo je to cosi jen na jedno použití. Mohl by mi to prosím někdo vysvětlit?

"Upozornění:
Tato OEM licence je určena pro "Sestavovatele systémů" a po instalaci se stává součástí počítače, přičemž nemůže být převedena na jiný počítač. V případě nákupu musíte splňovat podmínky programu Microsoft OEM System Builder, která je vytištěna na obalu produktu. Tyto podmínky přijímáte otevřením balení. Produkt dále můžete zakoupit společně s novým počítačem nebo s následujícími komponenty, které tvoří funkční počítač (základní deska, procesor, operační paměť, pevný disk a skříň počítače včetně zdroje napájení). OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu."

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Je to velice jednoduché. Číselný kód máš na krabičce s instalačním DVDčkem. Nedávno jsem Win 7 x64 i…
reifik 02.01.2014 16:19
reifik
Když to řeknu lajcky, tak ten Acronis mně jednoduše na tvrdo hodí například z nějaké flešky celej te…
Levák Bob 02.01.2014 16:46
Levák Bob
Ale ne,Acronis musíš nainstalovat na jiný HDD,či oddíl,než máš systém. Zrovna tak zálohu OS. A flešk… nový
reifik 02.01.2014 16:52
reifik
Ještě bych doplnil,že Acronisem si uděláš obraz OS. nový
reifik 02.01.2014 16:54
reifik
Ale ne,Acronis musíš nainstalovat na jiný HDD,či oddíl A když bude mít 1 HDD s jedním oddílem? Zál… poslední
Siki83 02.01.2014 17:07
Siki83

Je to velice jednoduché.
Číselný kód máš na krabičce s instalačním DVDčkem.
Nedávno jsem Win 7 x64 instaloval na nový počítač kamarádovi a byl jsem velice mile překvapen,jak to šlo snadně a rychle!
A mohu ti doporučit,až uděláš novou instalaci a nainstaluješ potřebný SW,aby jsi si udělal zálohu celého systému,třeba Acronisem.
Obnova OS je pak velice rychlá,pohodlná a nemusíš už zadávat žádný číselný kód.

Ale ne,Acronis musíš nainstalovat na jiný HDD,či oddíl

A když bude mít 1 HDD s jedním oddílem?

Záloha systému se dělá z boot media (CD, fleška), kterou acronis umí vytvořit. Záloha se uloží na jiný oddíl než je system nebo externí hdd.

PS: Zálohu systemu umí vytvořit i win7

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru