Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Compaq dc5800 nenačtení souborů při zapnutí

Dobrý den, včera jsem měl po čítač v režimu spánku a druhý den když jsem hýbat myší a mačkal space tak se počítač nechtěl probudit. Tak jsem ho tedy vypnul a zapnul a to se pořád načítal. Potom jsem ho zkusil spustit v nouzovém režimu. Tam se načetlo asi 20 souborů, načetly se ovladače antiviru a dál nic. Zkoušel jsem počítač spustit poslední známou konfigurací ale také nic. OS Windows Vista. Předem děkuji za odpovědě.

Skontrolovať súborový systém disku v inom PC. štart spustiť cmd enter, chkdsk X: /F kde X je systémová jednotka tvojho disku. Ak nepomôže..

.. a máš dobrovoľne nainštalovanú Vistu, tak asi legálne. Ak legálne, tak máš inštalačné CD. Nabootuj z neho a spusti opravu systému.

prvý krok je správny: pripojiť disk k inému PC
druhý krok : zálohovať všetko co stojí za záchranu, ideálne zálohovať partíciu disku, rozumný software na túto činnosť umožňuje neskôr túto partíciu pripojiť ako virtuálny disk a vydolovať niečo, na čo sa zabudlo

oprava systemu ? u starších instalácii a tam kde sa vykonáva častá instalácia/odinstalácia software strata času, formátovať disk, skontrolovať disk, /vymeniť disk/, nová instalácia ....