Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Historický vývoj Linuxu - existuje vůbec ?

Ahoj, mám problém se SŠ seminární prací (takže ne až tak složitou). Přesné znění zvoleného tématu je : Operační systémy – historický vývoj vybraného operačního systému (s ukázkami). Já jsem si vybral systém Linux, ale poté jsem zjistil, že asi budu mít problémy s těmi ukázkami, protože například Microsoft postupně vytvářel verze (Windows 95, Windows XP, Windows 8 atd.) takže zde by to nebyl problém, ale u Linuxu je to jinak. Mám pravdu, nebo jaký byl případně ten vývoj ? Děkuji

Tak zatim to vypada, ze to pro tebe slozite bude.

Mimochodem:
Win95, Win98, WinMe (konec).
WinNT, Win2000, WinXP, WinVista, Win7, Win8, ...

Jinak u Windows je pevne svazane jadro s grafickou nadstavbou a to cele dohromady tvori jeden celek.
U linuxu mas zvlast jadro, zvlast okna a dohromady se to ukuchti do libovolne distribuce.
Teda plati hned prvni odpoved, co vlastne chces v seminarce popisovat, vyvoj jadra nebo vyvoj zvolene distribuce. U tech distribuci samozrejme existuje cislovani jako u Windows, akorat je o hodne rychlejsi: treba Fedora je tu pomerne kratce a uz je u 20tky, pricemz sama navazuje na Redhat 9.

Edit: Takovej Debian je teprve u verze 7 a je tu o 7? let dele nez Fedora.

Aha, tak to vypadá, že si raději zvolím vývoj nějaké distribuce, protože tam půjdou hezky udělat ty ukázky, ale u jádra by to bylo složité. Takže například Ubuntu, které je v ČR asi nejznámější. Moc vám všem děkuju, že jste mi pomohly pochopit, jak to u Linuxu vlastně vůbec je.