Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vas oblubeny IT portal alebo casopis

Chcel by som sa spytat, kam by som mal denne zavitat, aby som mal aspon pocit, ze mam prehlad o tom, co sa v IT svete deje, o novych technologiach, internete, HW a SW. Myslim tym Vase oblubene (a denne navstevovane) online IT portaly. Taktisto mozete uviest aj casopisy. spravil by som aj anketu, ale bojim sa, ze nemam prehlad.

loading...

Se shannony je to těžké, jelikož shannon je jednotka jednak proměnlivá, druhak vznikla až ve třicátých letech minulého století, kdy už se hafa a spousty dávno používaly. Navíc je to jednotka ryze amerického původu. V shannonu může být hafo informací, ale také téměř nic, nebo haf několik.
Když tuto jednotku (čistě informačního charakteru) vynalezl Američan polského původu Leszek Hrabowsky, zapisovala se na začátku se symbolem Dolaru, což značilo, že jde o cenné informace (je to v $shannonu).
Později, s vynálezem počítačů tento zápis inspiroval programátory při vytváření proměnných, které se zapisují též se symbolem Dolaru na začátku.

To že shannon vznikl mnohem později než hafo přece nemůže bránit v převodu, ne?

Později, s vynálezem počítačů tento zápis inspiroval programátory při vytváření proměnných, které se zapisují též se symbolem Dolaru na začátku.

No jo, ale co programátoři freeware aplikací? Ti to dělají jak?

Pavel

Ti musí používat též symbol Dolaru. Komerční produkty a programování vzniklo dříve, než freeware aplikace. Programátoři používají totéž, jelikož programovací jazyk nesouvisí s tím, za kolik co nakonec bude. Původně se sice uvažovalo o tom, že když se bude programovat hned od začátku s tím, že jde o freeware, bude se místo dolaru používat znak [http://img136.imageshack.us/img136/4650/hippietp3.g if], ale narazilo to na skutečnost, že tento znak není na klávesnicích a všechny by se musely kvůli tomu předělávat.
Samozřejmě, dalo by se to přiřadit i některé nepoužívané klávese (Scroll lock), ale to se také nesetkalo s úspěchem, jelikož by se musely předělávat i sady písem.