Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá smrt při reinstalaci windows xp. Prosím pomozte.

Konfigurace PC: procesor 2Ghz
RAM : 2x 512MB
Základní deska:AS rock P4V88
OS: Win XP
SATA Disk

Nevím teď přesné komponenty (kromě desky) nejsem přímo u PC.

Zdravím na pc dochází k problému při reinstalaci win xp. První problém nastává již při pokusu o boot z CD, přičemž v biosu je nastaveno bootování z cd na 1 místě, a i když se tam nechá jen možnost cd tak jej nenajde. (CD je stoprocentně v pořádku, legální multilicence SP3 na jiném PC funguje normálně).

Tento problém se mi povedlo obejít spuštěním instalace v nouzovém režimu.. Avšak v zápětí jsem narazil na další, po restartu sice naběhne instalace avšak hned v úvodní modré obrazovce po chvíli načítání spadne do modré smrti chyba 00000007B (dám sem fotku). Na microsoftu jsem dohledal že jde o problém s diskem.

Teď vypíšu možnosti co jsem vygooglil a ozkoušel:

- PC nemá disketovou mechaniku, tudíž jsem přes nlite nasypal ovladače k řadičům staženým od výrobce (ASrock.com)
přímo na instalační CD.

- Bios neumí vypnout Sata native mode

- RAM paměti jsou projety memtestem

- Pevný disk projet chkdsk přes cmd

- Když jsem pustil opravnou instalaci v nouzovém režimu tak proběhla ok (ale nepomohla).

Snad jsem na nic nezapoměl, pokud má někdo z vás nápad kde by mohla být chyba prosím o radu.

Díky.

Bios neumí vypnout Sata native mode
tudíž jsem přes nlite nasypal ovladače k řadičům

nemá cenu se s tím drbat.
- vem nějaký ide disk, stačí i 10gb.
- mainstaluj xp
- doinstaluj windowsí ovladače assrock chipsetu
- připoj sata disk jako druhý, naklonuj ten ide disk
- vypnout, odpojit ide, sata nastavit jako bootovací.

Díky za vyčerpávající radu... většinu z toho jsem již skoušel ale dnes se mi zadařilo udělat pokrok. Zdá se že instalace má problém se sata jednotkami (HDD i CD-rom) Modrou smrt se mi povedlo překonat s pomocí připojení IDE cd-rom mechaniky,ale poté instalace hlásí nenalezený disk, takže se asi zařídím podle rady níže windows nainstaluju na starší IDE disk co sem našel doma a pak naklonuju na satu....

Problém bude asi v ovladačích avšak jiné než ty na asrocku jsem nesehnal...