Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prečo všetci prechádzajú na .NET?

Na čo je dobrá platforma .NET? Multiplatformnosť žiadna, inštalácia .NET navyše, neoptimalizovaný kód pri jazyku inom ako C# atď. Prečo teda programátorov stále viac zaujíma .NET? Hľadal som knihu o Visual Studiu, ktorá by bola o neNET programovaní, nenašiel som ani v Poluse. Všade je len .NET a Borland. Google mi akurát hovorí, čo je NET, ale prečo je tak oblúbený, to netuším. Vysvetlí mi niekto?

MS se nazi nahradit zastarale WinAPI, ktere je zatizene kompatiilitu s 16bity apod. Takze vznikla nova vrstva mezi hardware a jeh ovladaci a programy. Tentokrat je objektova a na programovani prijemna, takze vyvoj programu jde od ruky.

To, ze zatim neni multiplatformni nic neznamena. Opravdu staci napsat jeji implementaci na libovolnem hardware a programy na tom pobezi.
Co se tyka multiplatformovosi, podivej se na projekt Mono na Linuxu.

Znasilneni ostatnich rogramovacich jazyku na to, ze produkuji MSIL je jen dusledek.
To WinAPI uz si nahradu zaslouzilo hodne dlouho. Samozrejme s tim se svezla nahrada COM apod.

Pro MSX: .NET je treba samopopisujici (termin pouzivany MS). Znamena to, ze nemusis pri prgramovani prolezat slozite MSDN helpy k WinAPI, hledat hlavicky funkci, premyslet, jetli pouzijes variantu funkce A, B, C, ktere postupne vznikaly a lezi vedle sebe. Pi programovani se ti parametry pekne nabidnou.

Co se tyka Managed a Unmanaged kodu - pokud budes psat program ve VC a budes pouzivat WinAPI (coz muzes i pod .NET), tezko muzes chtit, aby ten kod byl chraneny.

pokial mas uz s programovanim skusenosti, tak ti bude bohate stacit manual MSDN. staci si pozriet par examplov a mozes zacat kodovat. :-) ale na druhu stranu, nakup knih sam odporucam, lebo clovek sa tam vacsinou dozvie autorove osobne skusenosti a pohlady a toto zatial ziaden manual nenahradi. :-)