Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chrome zůstává v seznamu úloh i po ukončení a sám se zapisuje do startupu

Jako defaultní prohlížeč používám Gogole Chrome. Když ho ale regulérně zavřu, tak mi zůstane mezi spuštěnými tasky a navíc se mi zapíše do seznamu úloh spouštěných po startu, navíc pod nesmyslným několika písmenným názvem.

Tohle mi dělá i tehdy, když deaktivuju všechny pluginy a stejně tak deaktivuju v rozšířeném nastavení volby “Po ukončení prohlížeče Google Chrome nechat aplikace na pozadí spuštěné“.

Když jsem si ten spuštěný Chrome prohlížel v záložce Image Process Exploreru od Nirsoftu, tak v položce Command Line mám uvedeno: "C:\Users\User\AppData\Local\Google\Chrome\Applica tion\chrome.exe" --type=service“.

Tuhle volbu jsem ale v zástupci programu nenašel, ale ani v registru Windows ani v nastavení chrome://about/

Ve službách se ten Chrome taky nikde neobjevuje, a když jsem tenhle řetězec zadal do okénka prohledávání všech souborů ve složkách, kde je umístěn Google Chrome, tak ho to našlo jen v souborech Shortucts a Shorcuts-journal, což jsou binární soubory, ne tedy konfigurační.

Takže bych potřeboval poradit, jak nastavit, aby mi ten Chrome nezůstával v paměti a aby se mi svévolně nezapisoval do startupu.

Prosím o zodpovězení této otázky a nikoliv o rady, abych používal jiný browser.

Díky předem

Jestliže se to spouští jako služba, tak to v těch službách určitě někde je. Ovšem nemusí to být vystaveno zrovna výrazy jako Google nebo Chrome.

navíc se mi zapíše do seznamu úloh spouštěných po startu, navíc pod nesmyslným několika písmenným názvem

Tohle je dost podezřelé a ukazuje to spíše na nějaký malware v PC. Zkus SuperAntispyware v nouzovém režimu PC. Zkontroluj si taky Plánovač úloh, jestli si tam hajzlík nenaplánoval nějakou činnost.

IQ37 dík, tak vypadá, že jsi na to kápnul.

V Plánovači úloh jsem měl nějaký Google update, který se mi však jinak sám po startu nespouští ani neexistuje ve službách, takže jsem o něm nevěděl.

Když jsem to však v Plánovači zakázal, ten můj problém zmizel. Ještě se podívám jak se dá ten Update zakázat přímo v prohlížeči.

Díky moc, jseš fakt dobrej.

Jinak prosím o označení dotazu jako vyřešeného.