Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj 400 nebo 500 W

Zdravím chci se zeptat, sestavil jsem si takovou konfiguraci.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11ZX0 11FO4010FR8011LJ50118BE01032X021Y0R010351011T25021 KXK012BJR011PF401

Do budoucna bych počítal třeba s výměnou procáku a grafiky. Chci se zeptat jestli je dobré tam nechat ten 400W nebo koupit Seasonic 500W. Díky. (pokud je nějaká kalkulačka co tohle počítá budu rád za odkaz)

Do budoucna bych počítal třeba s výměnou procáku a grafiky.

No hlavne aby ti to neodpalilo desku, uz tak smeckova zakladovka neni stavena na nejakou velkou zatez. Na soucasnou sestavu teda staci i 400W, do budoucna budes menit desku, tak vymenis i zdroj. ;-)

Díky za tip, já se spíš snažím modernizovat jelikož mám sestavu starou 8 let, plnou PATA rozhraní. A disk je už mrcha co hučí, pořád seekuje a prohlížení internetu nebo hraní starších her je na tom opruz. Hlavně hraju COD a ta 7770 mi bohatě bude stačit.

Právě nejdůležitější je deska a paměti, a časem se jen vyměnit procák za i5 a GK za lepší. Rozhodně se půjdu podívat po těch 1,5 V Ramkách. Jinak by mi to mělo stačit, mě stejně nové hry moc nebaví. Mafiu 2 jsem sice hrál na notebooku s HD 2500. Ale i tak mě to příběhově nebavilo, a maximálně bych zkusil BF3 a Max Payne 3. Ono to je opruz, když ti starou sestavu kromě rozhraní brzdí disk co má už něco nalítáno. A jednojádrový Athlon XP s frekvenci 1,78 Ghz je taky opruz. Kdysi mi odešla deska, a na aukru jsem sehnal pro pata rozhraní Gigabyte a nestěžuji si. Podle mě jsou nejlepší výrobci Gigabyte a MSI (bavím se o kancelářských sestavách a pro občasné hraní), jasně progameři půjdou do ASUSu. Ale nechci dát dvacítku do sestavy, když jsem zvyklý sedět u netu sledovat seriály na notebooku a nebo si sem tam za rok zahrát to COD. Z tohoto důvodu jsem si řekl, že bych za i5 prozatím vyhodil prachy, ale chci mít otevřená dvířka do budoucna.

Tak dulezity je, ze podle tebe je Gigabyte nejlepsi, no jsou to tvy prachy, mi ti muzeme dat jen radu.

I desky ASRock jsou dneska lepsi nez to co predvadi Gigabyte. Nicmene druha vec je otazka napajeci kaskady a ta tvoje deska je na tom podobne jako moje MSI B75-G41, to jsou desky tak pro to i3 (ja mam navic usporne i3-3220T), do tehlech desek cpat nejaky vykonny procesor s vetsi spotrebou, tak si leda koledujes o snizenou zivotnost nebo rovnou odpaleni.

Jinak se koukám, že ta Gigabyte s tou i3-3240 je ta deska kompatibilní. Nikoli ovšem s těmi Kingston Hyper (třeba je jen nezkoušeli). Jinak nemám rád škatulkování, v dnešním globalizovaném světě je všechno kus od kusu, tyhle firmy mají různé subdodavatele, někteří mají ISO certifikáty zaslouženě a někteří, mohou být rádi, že to nějak obhájili.

Norma JEDEC pro DDR3 je 1.5V
To, že to výrobce zkoušel s moduly 1.65V/1600MHz neznamená, že paměťový řadič v Intel procesoru to dlouhodobě vydrží.
(všechny moduly DDR3 s vyšším napětím jak 1.5V jsou výrobní B se zvýšeným napětím kvůli stabilitě a navíc deska si stejně v základním nastavení, nastaví 1.5V)

Myslíš si, že když si firma nechá dovést tunu nekvalitních součástek, a z toho ty desky potom dělá (+ je někdo ještě špatně navrhne), tak můžeš odsoudit konkrétní model? Všechny GB jsou špatné a dle zkušeností z posledních dvou let odcházejí už v polovině záruky ... jestli ti nestačí tohle, tak si kup co chceš, ale nikd nebudeš mít jistotu, že ti ta deska kdykoliv neodejde.

Tak když se koukneš tak ASUS, MSI, i GIGABYTE všecko to je pevninská Čína potažmo Tajvan :-) Rozhodně, lepší je grafika od MSI nebo od Sapphire co jsem slyšel než Gigabyte, zatímco na jejich MB slyším negativní reference jen zde.

Jasně, je důležité se dívat do budoucna. Deska by se měla měnit jen pokud odejde. Tahle deska s výhledem do budoucna bude taková, že se u ní bude stačit vyměnit jen komponenta. Ono se přece jen líp vylepšuje, když má sestava aktuální rozhraní :-) Možná přijde další verze PciE, ale tak to je pro extra pařmeny. I kdyby trojka byla stará několik let, tak mě to vadit nebude. Hlavně když jsem většinu času na netu, tak proto až s takovým zpožděním řeším přechod z PATA.

Ale prd. Deska se kupuje s CPU, nestačí-li po letech výkon, koupí se nové prkno a nový procesor. Nikdo ti nezaručí kompatibilitu stávajícího MB a nového CPU (APU) po nějakých třech letech. Periferie by měly zůstat kompatibilní, za nějaký čas budou ale beztak výkonově za zenitem. Navrhuju poskládat co nejvýkonnější (dle tvé šrajtofle a způsobu použití) stroj a za tři/čtyři roky totéž zopakovat.

Co se tyka toho podpisu, tak u vyjmenovanych mi vadi hlavne to, ze i drahe modely, u kterych by zakaznik predpokladal vyssi kvalitu, trpi na nekvalitni soucastky, coz se u jinych firem nedeje. Jasne treba takovej notas, kdyz si nekdo koupi od Lenova za 12.000,- tak nemuze ocekavat nejakou super kvalitu, ale kdyz si koupis Sony Vaio za 35.000,- a je to totalni smejd, tak to je aspon pro me problem, abych takove firme neveril. A u tech vyjmenovanych jsem na problemy u "highendoveho" zbozi narazil opakovane.

(Mozna z toho seznamu odendam LG, za tima ostatnima si stojim, ze to jsou suntove firmy se smejdskyma vyrobkama.)

---

Ano, SATA kabliky byvaji soucasti desky - alespon dva.