Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DVD mechanika - náhlé úmrtí?

Při snaze smazat z externího disku soubory, kterých se windows nechtěl vzdát sem šmátnul po CD se slaxem. V pohodě nabootoval odstranil z disku soubory, ve slaxu dal restartovat -> mechanika se vysunula vyjmul sem cd a mechaniku zasunul (tlačítkem), pc se restartoval a najel do win.
Od té doby mechanika nereaguje na tlačítko vysunutí, nesvítí kontrolka funkce. V průzkumníku (tento počítač) se zobrazuje, jakožto i ve správci zařízení či biosu. Je možné že bez "varování" chcípla nebo bude problém jinde?

Díky Siki

klasika- buď shnilé tlačítko, nebo motorek posuvu traye zastávkoval. Pokud nešlo hnout ani s nouzovým výsunem (rozcapená sponka + dírka v předním panelu + uživatel tlačící na sponku :-)), tak se to tam nejpíše někde zaseklo a teď zase odseklo.