Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem riešenie smerovania pomocou príkazu ROUTE vo WINXP Pro Cz

Moja sieť:
serverik WinXP Pro Cz SP2
Lan: IP: 10.10.1.1 255.255.255.0 GW: 10.10.1.10
VPN: IP: 68.5.3.1 255.255.255.0
PC v Lan WinXP Pro Cz SP2
Lan: IP: 10.10.1.5 255.255.255.0 GW: 10.10.1.10

Na serveriku všetko funguje. Mám tam sprevádzkovaný Web, Mail, VPN server. VPN klienti sa v pohode pripájajú.
Problém mám s PC v Lan. Chcem sa dostať na klientov VPN.
Použil som príkaz ROUTE -P ADD 68.5.3.0 MASK 255.255.255.0 10.10.1.1.

Až po vypnutí FIREWALLu (súčasť WinXP) na serveriku sa dopingám z PC v Lan na serverik, ale nie ďalej na klientov.
S FIREWALLom som sa hral asi 2 dni a nič nepomáhalo.
Takže mám 2 problémy. Ako nastaviť firewall aby to fungovalo a druhý ako sa dostať ďalej na klientov VPN.

Za pomoc veľmi pekne ďakujem. A ja môžem pomôcť s OpenVPN na WinXP.

predpokladam ze vpn klienti idu zvonka. musia dostat od vpn servera nejaku ip. takisto vpn server ma nejaku svoju vpn ip. tento rozsah byva iny ako rozsah lan na ktoru je pripojeny vpn server. tieto dva rozsahy musi vediet vpn server (nemusia ale potom sa nevidia pc z lan s pc z vpn) preroutovat. to sa robi ak sa nemylim pushom v konfigu. pozri si ten touchwoodov clanok o vpn pripadne na www.openvpn.org je to popisane. sice neviem aky vpn server vlastne pouzivas;o).