Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartování

Koupil jsem si nové PC Athlon 3500+ , zdroj Fortron 400w , a grafika (zatim) do PCI 8MB
Při používaní některých aplikací (např. Nero,Mpc,atd.) se PC sám restartuje , a při každém startu (po zaváděcí obrazovce Windows) je asi 40sekund tma v 640x480 pak systém normálně naběhne.
Mohlo by to být špatným zdrojem,graikou nebo Windows?
Za všechny odpovědi Díky:-)

Dobrá... Otevři bednu, zkontroluj všechny kabely, jestli jsou doszeny v konektorech, taktéž ramky, karty, kšandy v disku a desce... Ta grafika mi do toho kompu taky nějak "nesedí", jestli nedělá bordel ona, jestli pro takovouto vykopávku jsou ovladače pro XP? Pak bych (osobně) vyzkoušel reinstal a minimální konfiguraci, tj. deska, disk, grafika a konec. Pak postupně přidával (mechaniku, zvukovku, ev. modem apod.) a sledoval chování kompu.

Díky. Tohle už dává větší smysl - driver který používáš není pro Windows 95, ale je to verze pro Windows NT 4.0 SP3. Otevřeně bych chtěl říct, že to není dobrý nápad.

Proč jsi jej vůbec instaloval - XP nebyly schopné ATI Rage identifikovat a nainstalovat svůj ovladač? Tomu se mi nechce věřit.

Aha. Takže máš polofunkční systém zneschopněný vyhozením legacy ovladačů, kde máš legacy hardware. Píšu si do svého zápisníčku jako další zářný příklad použití nlite (Pavle, doufám že to čteš ;-))

Řešení: nainstaluj funkční a normální Windows XP, obsahují ovladače pro tuto grafickou kartu.

Problémy s restartem samozřejmě nemusí být způsobeny stavem OS (může jít o HW problém), ale OS s drivery pro o deset let starší OS ještě nikomu neprospěl.

PS. zasloužím si cenu Sherlocka Holmese