Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodná zvukovka ke sluchátkům

Ahoj,
již nějaký ten pátek jsem spokojeným vlastníkem Sennheiserů HD595
http://www.amazon.com/Sennheiser-HD595-Performance -Premiere-Headphones/dp/B0001FTVE0

Dříve jsem provozoval na SB X-Fi xtreme music a víceméně spokojen.
http://www.czc.cz/creative-labs-x-fi-xtreme-music_ 2/33630/produkt

S upgradem PC jsem byl nucen přejít na integrovanou zvukovku v MSI Z77A-GD65 (Realtek ALC898) a moje subjektivní pocity jsou takové, že sluchátka ztratila svoji dynamičnost, o 50% méně basů, jsou taková tišší.. jako by tam chyběl nějaký zesilovač.

Co by se s tím dalo dělat?
Uvažoval jsem o http://www.alza.cz/creative-sound-blaster-z-d38264 5.htm .. dá se čekat, že se tím subjektivní pocit (z hlediska technických specifikací) zlepší?

Subjektivne se to zlepsi urcite, aby taky ne, kdyz za zvukovku vydas takovy penize. Objektivne na zaklade technickych specifikaci ne, dneska i ty integrovany zvukovky delaji kvalitni. Tam byva jedinny problem, ktery mam treba ja na gigabyte desce, ze je umisteni zvukoveho cipu spatne navrzeno a slysim pohyb mysi ve sluchatkach a takovy sum. Poridil jsem teda na tu desku: http://www.alza.cz/zvukovy-usb-modul-asus-xonar-dx -xd-d96127.htm a je po problemu. Na deskach MSI jsem o necem podobnem jeste neslysel, sam mam doma taky jednu (B75-G41) a zvuk je cistej.

já mám (historicky) už dlouho MSI desky (první byla nForce2 s celkem povedeným kodekem) a nešuměla ani jedna. Nicméně v testovacím PC mám stařičkého SB Live (emu10k) s kX drivery a ten zvuk je jednoduše někde úplně jinde. Dynamika, výšky, hloubky jsou o třídu lepší. Že nešumí, to pokládám za standard. :-) (samozřejmě mimo šitózní desky od GB :-))

nevím jak kvalitní sou, zvuk jako takový mi nevadí (až na to že při dnb, technu už mi ty sluchátka tak nevibrují jako dříve :))
Co mi ale vadí - mě zas až ne - že po koupi nové desky a přechodu na integrovanou zvukovku si kámoši na TS a Ventrilu stěžují, že mě není slyšet, popř. že to je jak ze záchodové mísy .. Zkoušel jsem všelijaké nastavení a nic nepomohlo...
I to je jeden z důvodů, proč uvažuji o koupi nové zvukové karty - aby mě bylo lépe slyšet...