Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit CLSID?

Hezký den, prosím o radu - Jak zjistit CLSID?
Na internetu jsou seznamy, ale nenalezl jsem požadované. Lze to nějak vyčíst z registrů? Jde mi o spouštění "Správa disků", nebo-li "Disk management". Ke spouštění bude použita aplikace PStart.
Správa disků se spouští přes diskmgmt.msc, který je v OS Win 7 64 bit na systémovém C: 4x (nechápu proč), v některých adresářích jsou ještě doplňkové DLL knihovny. Zajímá mne tedy také, proč je to takto na 4x v OS. Díky.

Systém je v pořádku, krátce po uvedení do provozu z továrního nastavení. Hádám, že je to ve verzích 32 a 64 bit, ale stejně je to obojí ještě duplikované v dalších adresářích a nevím proč.

K tomu jak zjistit klidně i libovolné CLSID by někdo mohl znínit radu nebo postup?

spusť si správu disků nebo jinou požadovanou utilitu a podívej se do správce úloh, jak se její exáč/msc jmenuje. windowsí správce úloh ve win7 konečně umí zobrazit celou cestu.
taky se u .msc souborů na disku dají zobrazit vlastnosti, zas tolik jich není.

pokud pstart nedokáže spustit "diskmgmt.msc" - ani se zapsáním celé cesty - pak experimentuj:

C:\WINDOWS\system32\mmc.exe xyz.msc

Jak zjistit CLSID?

sice to ke spouštění nepotřebuješ, ale v registrech funguje vyhledávání. čekám že ten clsid záznam bude mít český popisek.