Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Focení na Makro

Mám v mobilu foťák 8 mpx. Je zde zaostření buď automatické, nebo na Makro. Mě to ale připadá že je to to samé. Na co se používá makro? Potřebuji na makro něco k telefonu dokoupit? Nebo jaký je rozdíl v těch dvou zaostřeních?

Na co se používá makro?

Na makro přepni, když chceš fotit něco, co je velmi blízko objektivu (řádově v centimetrech). Na normální režim bys měl fotku neostrou. Na makro se většinou prodlužují časy a je malá hloubka ostrosti. Proto si při focení mobil nějak podepři.