Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava bez HDD - 1000€

Zdravím, potreboval by som poradiť. Chcem si kúpiť PC zostavu tak okolo 1000€ bez HDD a bez monitora. Najlepšie do 1000€. Počítač určený hlavne na hry ale sem tam aj práca s videom a modelovaním (čiže nemusí byť čisto rýchly len na hry, ale môže, podľa ceny).
Mal by mať Intel procesor (ak je podľa Vás lepšie kúpiť AMD, tak odporučte), najlepšie i7 a 16GB RAM. Potrebujem odporučiť typ a značku RAM, VGA, základnej dosky, procesora a nejakého kvalitného zdroja. Poprípade ak je dobré prikúpiť chladič na procesor alebo na RAM tak tiež odporučte. Poprosím o názory viacerých, nech si môžem porovnať. Ceny pozerám tu: www.kupujem.sk Hlavne mi prosím poraďte k jednotlivým komponentom aj značky, lebo neviem ktoré firmy sú aktuálne tie lepšie. Vďaka.

Ak si celkom dost u peniazoch tak ti potom nemoze vadit pc za 1000 eur bez monitora no uvedom si ze cca za 2-3 roky ti tie hry uz na plne detaily nepojdu v tomto pripade sa javi lepsie konzola i ked tie hry by si si musel kupovat zase na druhu stranu pc je na vsetko. i7 pokial viem je dobra na pracu videa na hry staci kludne i5, 16gbram a naco? ja mam 8 a pri zapnutej hre antiviraku prehliadacu a este neviem coho to vytazuje na 40%

Niesom extra pri peniazoch ale mám už asi 8 ročný počítač, pri ktorom som v tej dobe šetril a musel som na ňom fičať. A nevylepšoval som ho. Teraz tiež si ho kupujem na dlhú dobu, a tiež nebudem do neho nič kupovať nové. Takže chcem trošku teraz investovať, aby mi možno vydržal 5 rokov s tým, že nejakú tú novú hru na malých detailoch pustím bez sekania. A konzolu nechcem. Zase až tak iba na hry ten počítač nebude. On bude na všetko. Ale rád by som si nejakú dobu užil hry na plných detailoch. So svojim starým kompom som ešte nemal tú možnosť :D