Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ...kdybych chtěl čtečku/tablet, co? (oživeno)

****************************
Oživený thread, přímý link: http://pc.poradna.net/q/view/1158665-kdybych-chtel -ctecku-tablet-co?page=r1173102#r1173102
****************************

Primárně nepotřebuji, ale občas by se mi to hodilo, hlavně večer do pelechu.

O Vánocích jsem měl kromě iPhone 5 v pařátech i Surface (1. generace, Win RT, dá se pořídit za 199$) a (pomíjím patlací kachličky) na internet, příležitostný Office (eng licence 2013 je součástí) a hlavně čtení *pdf mi to připadá docela šikovné (hlavně se mi líbila ta cena, za kterou bych to mohl mít).

Malinké zařízení nepotřebuji, necestuji do té míry, že bych to využil někde v tramvaji, vlaku, kde se počítá i váha a skladnost.

Ano, Win RT je omezující. Ale na výše uvedené by snad mohlo stačit. X-krát dražší iPad (neznám ale US ceny) by byl asi "lepší", lakota mě ale ve vyhazování peněz poněkud svazuje.

Čili, hledám něco, co by umělo:
- ebooks + pdf
- dokumenty (doc/xls, spíše jednodušší, žádné VBA netřeba)
- internet
- nějaké to audio/video (s možností *srt titulků)
- možnost připojení klávesnice/myši. K surface jsem tu odpojitelnou měl, ale ta mi spíše nevyhovuje, raději jsem používal tu softwarovou.
- wifi snad má všechno, datový tarif nepotřebuji
- cena tak do 5-6 tisíc. Nad 8 určitě ne.

Pořizování dalších appek výhradně ze storu mi nevadí (MS, Apple). V případě tabletu mi také nevadí naprostá blbuvzdornost zařízení; stačí, když bude plnit mé požadavky.

V životě jsem neviděl nic s Androidem.

Nějaké tipy? Ideálně i s linky.
Děkuji.

*******************
Oživeno.
*******************

Původně jsem počítal z Google Nexus 10, ale nakonec jsme doma usoudili, že 9 tisíc je moc. Na ten Prestigio jsem zase četl spoustu záporných reakcí na blbě vyřešenou paměťovou kartu.

Momentálně uvažuji o ASUS MeMO Pad 10 za 6 tisíc, včetně šikovného obalu.

Je něco problematického, co bych měl vědět, a co by mě od koupě odradilo? Češtinu to snad bude umět, jak píšete výše. Stejně tak čtení *pdf (a jeho automatické překlopení při otočení), případně dalších formátů.

Má to i GPS. Znamená to, že by na tom měla fungovat navigace? Ta už tam je "nějak v základu" Androidu (4.2) nebo se musí koupit z appstoru?

Ptám se jako naprostý laik, vůbec se v tom neorientuji..

[qoute]Ptám se jako naprostý laik, vůbec se v tom neorientuji..[/qoute]

To se tady ptaji i jini a vyfakujete je na Google. Takze sup, lenochu. Zapni Google a hledej. Tyto info vi dnes i 10 lety dite. Nebo ti Google nefunguje? Nikdo to za tebe hledat nebude. Kdyz ses tak linej, ze si to ani neumis vyhledat, nebudes nahodou taky blbej? Nedavno jsem tady cetl hodnoceni cloveka, co nerozumel hostingu a bylo mu receno, at se do tech veci nepousti. Proto ti radim, tablet si nekupuj, protoze tomu nerozumis. Bud si najdi nekoho, kdo ti poradi nebo se do zadnych vetsich akci nepoustej. Docela pochybuju o tve inteligenci, kdyz si tyto veci ani nejsi schopen najit na Googlu. Budes vubec umet ten tablet zapnout?

Sorry za uprimnost, ale takto tady jednate s BFU. Tak ti davam napit ze stejnyho soudku.

Je tomu ASUSu dost podobný (nejen cenou). Má větší baterku (tedy snad i delší výdrž, ale nějaké dlouhé provozování bez možnosti nabití nepředpokládám), ale zase nemá v ceně (šikovný) obal.

--
Jinak, trochu mě zaráží androidí aplikace jako "Facebook", "Twitter" a podobně. Přece tohle funguje i v normálním tableťáckém prohlížeči, ne?

Ano, ale aplikace potřebují menší množství dat, jsou dobře upravené na velikost obrazovky a dokáží se zařídit podle zařízení (liší se vzhled na mobilu a tabletu), dokáží házet notifikace do lišty a spoustu dalšího. Třeba v telefonu mám internet v mobilu, ale prohlížeč jako takový otevřu jednou za měsíc. Používám Facebook (+Messenger), Viber, Jízdní řády, Gmail, Yr.no a spoustu dalších aplikací, které mi podají data rychle a přehledně.

Jmenuje se to "Jízdní řády", proto píšu velké písmeno. :-) Je to aplikace iDnes a stahuje si data přes internet, takže je aktuální. I přes vypnutou GPS určuje přibližně moji polohu, což se mi líbí, stojím na Depu Hostivař na zastávce a aplikace ví, že jezdím nejčastěji domu, takže mi rovnou po zapnutí navrhne vyhledávání spoje na tuhle cestu.

No o teto aplikaci vim, ale posledni aktualizace je 2012, je to od stejneho autora jako Pubtran, ktery ma aktualizace novejsi, nicmene na Androidforu si lidi pravidelne stezujou na obe aplikace, problem je, ze jizdni rady ve strojove citelne forme nejsou verejne pristupne a iDnes ma dle vseho koupenej jen pristup pres internet, teda buh vi jak toto fixlujou. Mozna jezdis jen na tratich, kde se to moc nemeni a tudiz nemas problem. Ja myslel, ze uz je treba neco novyho, ze uz to vyresili, ale asi ne.