Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztracena data (chybne clustery)

Dobry den,

mela bych prosbu. Nemate nekdo zkusenost s obnovou ztracenych dat. Disk zkolaboval, pak se ztratily ze slozek data, hlavne jpg fotky a to ale ne vsechny a taky mp3. Slozky, kde data chybi vykazuji 0 dat. Pri spusteni PC hlasi system chybne clustery ... da se s tim neco delat?

Dekuji petra

Dělat se s tím něco dá do doby, než se v tom začneš vrtat (Checkdisk apod.) a pokud je to současně i systémový disk (C:) a ty s ním jdeš na internet.

Existují programy jako GetDataBack, LostAndFound, DataRecovery, ktere dokážou dostat z disku i ztracené soubory (pokud jsou sektory čitelné).

Parkrat, kdyz mi windows odmitli nacist disk (bud jakoze konecna nebo chybne clustery), tak nahodim LiveCD linuxu a linux mi ten disk nacetl i se vsemi daty a stacilo to jen zkopirovat na neNTFS disk. Jinak obnova disku neni az tak jednoducha vec, takze bud to vyzkouset pomoci nakejch tech programku nebo odnest nekam do servisu. Holt nejdulezitejsi data to chce mit zalohovany :!: