Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po použití aktivátor nejde nic.

ahoj, potřebovala bych pomoct před nedávnem potřebovala kámoška něco udělat s noťasem,aby na něm mohl alespoń něco udělat. Chtěla jsem naformatovat disk, ale neměla jsem CD- noťas má jen licenční štítek, takže jsem přes daemon tools spustila nějaký stažený win 7, ty se teda naistalovali na disk D na disku C zůstal druhý win-alespoń do doby než seženu bootovací CD. No uplynul nějaký čas a psala, že jí to hlásí- že má nelegální win. tak mi no´tas zase přinesla jestli s tím něco udělám, ten jsem chtěla prozatím aktivovat ten systém na D a půjčila bych si to bootvací CD. Udělala jsem všechny kroky dle návodu v aktivatrů, pak se měl už jen PC restartovat a byl všechno fungovat, ale mě se vypnul a poté už mi jen naskočila černá stránka s textem. Text je vyfocen zde http://imb.lide.cz/lide_photo_big/201401/0816/ff/5 2cd7f0bffc1a2433cff0100.jpg?type=fresh doufám, že to půjde otevřít
Budu ráda za každou radu. Děkuji

Ten windows už je naistalovaný a uplinula mu 30ti dení zkušební doba, dokdy se má aktivat, no a ona to neudělala a přinesla mi ho až teď, jenže jsem zase u sebe neměla žádné istalační CD pouze Flash disk s windowsy, tak jsem chtěla použít ten aktivátor, ale od té chvíle mi počítač nenaběhne, pouze do černé tabulky, která je v odkazu... na Flash disk nereaguje.

já s dovolením nic nekradu, vysvětlila jsem, že ona prostě potřebovala na rychlo(během dne ve škole) abych jí s tím něco udělala,aby mohla alespoň udělat prezentaci. Windows na disku C je poškozený a bez CD ho nezformátuju. Na disku D byla 30 ti denní verze, kterou se snažila aktivat, aby mohla naformátovat to C a pak si mohla dát ten kód z licenčního štítku na ty druhé fungující windowsy.

Chce to kľud, ale hlavne bootovateľné medium CD/DVD prípadne aj flash, ak to umožňuje ntb...
Hlavne zrušiť všetky oddiely (alebo sú tam naozaj 2 disky?) a spraviť čistú inštaláciu.
To, že tam máš teraz ako zavádzač GRUB, je možno výsledok tej "nepodarenej" flešky...

Ano notebook má 2 disky na disku je C je starý windows, který bal nějaký vadný- zablokovaný..nevím.) a na disku D byl nově naistalovaný, ale neaktivovaný windows 7 ultimate. Flashka za to nemůže, tu jsem tam zkoušela dávat až v moment, kdy tam naskočila ta černá stránka (jestli by se to třeba z nenabootovalo- bohužel, žadná reakce), zítra tam zkusím vrazit CD, jestli na to to bude reagovat.

takže jsem přes daemon tools spustila nějaký stažený win 7, ty se teda naistalovali na disk D

Nevím, jak se takto dá nainstalovat operační systém, ale ten notebook asi dva disky mít nebude a jde o diskové oddíly. Nenašel by se ve škole někdo počítačově zdatnější, který by instalaci zvládl?

Tak to pordon, to jsem vás nejspíš mystifikovala. Pravděpodobně se jedná asi o oddíly (nevím dovnitř jsem se nekoukala a nevím, jestli se to dá i nějak jinak poznat.) Já už jsem několikrát instalovala win a vše proběhlo bez problému, to až u jejího počítače. Mě se jedná o to, co to zanamená ta černá tabulka a jestli když do toho hodím CD tak mi to normálně naběhne..

Nápověda zde od 30-té vteřiny: watch
Snad to pochopíte:-D:-D
A navíc: jestli jsem správně pochopil, ten původní-první systém tam byl Home Premium a k tomu byl i ten licenční štítek s číslem ?? Vy jste se tam "snažila" nacpat navíc ještě další a ještě k tomu verzi Ultimate ?

Takže: PC spustit z divka nebo flešky. Podle videa naformátovat disk, jinak to nepůjde, až potom pokračovat v instalaci verze ke které je ten licenční klíč určen. Klíčem k Home Premium neaktivujete žádnou jinou vyšší verzi natož dokonce Ultimate.....

Ochota by byla, ale nejsou pořádné informace (třeba typové značení notebooku a jaký os tam byl prapůvodně instalován), ani znalosti na vaší straně. Že se údajně dá instalovat os skrze Daemon Tools čtu poprvé, to je opravdu zajímavá informace. Dovoluji si tvrdit, že instalátory valné většiny os v případě platformy IBM PC jsou v podstatě na jedno brdo. Mají schopnost základní detekce HW, mají nástroj na správu disků, umí vytvořit diskové oddíly a souborové systémy buď automaticky, nebo ručně, nainstalovat pak systém a systémové utility a zapsat zavaděč a většinou mají průvodce základní konfigurací...
A teď se můžete rozčilovat jak chcete.