Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moze zapojenie cez redukciu sposobit nefunkcnost klavesnice?

Zdravim,
kamarat si kupil nejaku cinsku klavesnicu k svojmu cinskemu tabletu. Viem, ze to asi nebol dobry napad, ale ma ta zaruku vratenia penazi bez vratenia tovaru a prave preto sa chcem poradit so skusenejsimi, ci ju treba uplatnit.
Takze k veci - klavesnica ma pripojenie cez mini USB a jeho tablet ma klasicky micro USB konektor, co si on nevsimol. Riesili sme to teda zapojenim cez prislusnu redukciu (ktorej funkcnostou som si isty na 100%) Tablet vsak klavesnicu vobec nerospoznal, co sme nasledne riesili jej vyskusanim na jednom dalsom tablete a 3 smartphonoch, uz normalnejsich od Sony, nie cinskych. Zial s rovnakym vysledkom.
Preto sa pytam, moze mat na nefunkcnost klavesnice vplyv to, ze nie je zapojena napriamo, ale cez spominanu redukciu? Alebo moze kamarat s kludnym svedomim poziadat o vratenie penazi?
A aby som nezabudol, jedna sa o klavesnicu pre android a na testovanych zariadeniach bol vsade vo verzii minimalne 4.1 a vyrobca deklaruje, ze je kompatibilna s android tabletmi.
Vdaka.

Je mi to jasne. Je urcite funkcna, prepojil som cez nu a cez dalsi kabel 2 smartphony a na jednom z nich sa spustilo nabijanie a dokonca som videl aj obsah microSD karty toho druheho. Tak vdaka za pomoc a mozte to pripadne oznacit ako vyriesene, klavesnica sa bude reklamovat.