Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilní Avast - vše hlásí jako škodlivý kód

Ahoj, dneska jsem si takhle zapnul mobil a Avast mi na mobilu začal VŠECHNO hlásit jako potencionálně škodlivý kód, tedy jdu no Zpráv (původní od Sony) a ukončí mi je s hláškou, že obsahuje toho a toho vira, jdu do Nastavení (taky úplně klasické v androidu) a hlásí mi to trojského koně, zapnu si messenger, hlásí to zas nějaký nežádoucí kód a až spustim cokoliv, tak si to k tomu vymyslí nějakou blbost ...

Chrome (Detekován potencionálně nežádoucí program - ELF:Lootor-G [PUP])
Nastavení (Detekován trojský kůň - Android:KungFu-DD [Trj])
Badoo (Detekován potencionálně nežádoucí program - ELF:Lootor-G [PUP])
HI App Lock (Detekován trojský kůň - Android:Obad-E [Trj])
Nova rozhraní (Detekován potencionálně nežádouci program - Android:SpyAgent-F [PUP])
IM+ (Detekován trojský kůň - Android:Gappusin-BQ [Trj])
Hodiny - ty úplně nejklasičtější co v Androidu jsou (Detekován trojský kůň - Android:Gappusin-BQ [Trj])
.
atd.

A když spustím jakoukoliv aplikaci, tak mi ji to hned hodí do podezřelých a vymyslí si to k tomu nějakou hlášku, proč je to podezřelý program. Nic jsem neinstaloval za posledních 24 hodin, nic nestahoval, nevím, jak je možné, že se to takhle zbláznilo. Většinou si umím poradit sám .. tady je navrhované řešení Avastu odinstalovat každou nahlášenou appku - to by mi v telefonu nezůstalo nic, ani to základní. Moje řešení by bylo buď telefon obnovit do továrenského nastavení (to považuji ale celkem za drastické řešení), a nebo nastavit Avast aby neskenoval aplikace atd., to mi potom ale bude úplně k ..ničemu :)

Předem vám děkuji za jakoukoliv radu.

Pánové, i já se připojuji. Úplně stejný problém. Doteď mám tel. vypnutý, takže ho zkusím nahodit a dám do p***** Avast a nechám si tam jen Advanced Mobile Care. Snad to bude OK a snad mě to nechá odinstalovat. Pač se mi to pomalu šíří dál ty hlášky avastu.

Jen se zeptám, když dám tovární nastavení, tak se vše vrátí do podoby, kdy jsem si telefon přinesl domů z obchodu? Takže nemusím nijak přeinstalovávat android?

A ještě díky, že jste tu pár věcí jednoduše vysvětlili:) nám amatérům to jedině pomůže.

Do toho továrního nastavení to neházej ... buď ten Avast odinstaluj nebo udělej to co já .. Avast - Štít aplikací - a ten celej vypni, nebude ti to pak ty aplikace testovat a hlásit ty hovadiny. Já to takhle vyřešil, protože jak jsi psal i ty, tak si nechávám Avast kvuli ostatnim funkcím jako ten Anti-Theft atd :)

Já dal tovární, pač už byl tel. stejně pomalý a jý už nevěděl jak na to. Jen mám teď jiný probém - a to s výdrží, nemám tam žádné vypínání procesů a tel. mi vydrží sotva jeden den. Hodil jsem tam Advance Care a a vydržel i přes noc :D ...