Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyskakování reklam - zoufalost!! :)

Dobrý den,

během dneška mi AVAST zablokoval nějaký virus, ale stejně mi najednou začaly vyskakovat v prohlížeči reklamy - mám je dokonce i v redakčním programu...Prosím prosím, jak se jich zbavím? co mám promazat a kde? Moc díky za rady, zoufalá Gab

Addony jsou "příslušenství k prohlížeči, které mění/vylepšují jejich funkcionalitu".
Myslel jsem, zda třeba používáš nějaká blokátor reklam, typicky "AdBlock".

Je také možné, že sis nechtěně nainstalovala nějaký sajrajt (ne nutně virus), který ti teď v PC gazduje. Spyware (špionážní software), trojan (trojský kůň, vykrádající data).

Nebude od věci zkusit PC "odvšivit". Nainstalovat Superantispyware a spustit v nouzovém režimu.

A jak je to s tou G.Soukalovou, jsi nebo nejsi? :-p

a pomůžeš mi prosím s tím odvšivením? :)

adBlock vědomě nepoužívám ale asi je to dobrý nápad - můžeš doporučit, jak mám nějaký dostat do počítače?

jak zjistím, jeslti mám nově nějaký sajrajt v kompu? docela se mi zpomalil...takže něco je rozhodně jinak...mám nechat udělat ve svém antiviru (AVAST) nějakou analýzu? a jaký superantispyware bys mi doporučil?

soukalová nejsem :)

Vyčistí.
Nainstaluj, nechej jej vyhledat případně poslední aktualizace. Pak restartuj PC do nouzového režimu a v něm Superantispyware spusť, nechej udělat kompletní sken (nebo jak se to tam přesně jmenuje), klidně přitom odpoj internet. Po ukončení a případném odstranění šmejdů restartni PC do normálního režimu.

Dá se pořídit i placená verze Superantispyware, která skenuje PC online. Tuhle variantu bych si nenainstaloval; zbytečně zpomaluje PC.

SAS po startu nabídne aktualizaci sám.Kdyby ne,tak vpravo dole(Check to updates).Takže potvrdit,on si to stáhne a doplní,pak dát vpravo Complete scan a počkat až to projede,dál jen vše odklikat.A kdybys po spuštění programu tou červenou ikonou nic neviděla,koukni na spodní pravou lištu,je tam takový brouk,tím otevřeš okno programu.