Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzdálená plocha na Windows XP Professional

Jak jsem pochopil, vzdálená služba na Win XP Pro funguje tak, že v případě přihlášení se vzdáleného uživatele dojde k odpojení uživatele stávajícího, tedy asi jako u programů typu Ultra VNC apod.

Chtěl bych se proto zeptat, zda existuje na Windows XP Pro nějaká aplikace od MS, byť i externí, která by umožňovala současný provoz více uživatelů. Předpokládám něco takového, co jako systém funguje na serverových řešeních typu Windows 2003 apod.

Já jsem to měl doposud řešeno programem Winconnect, ale oni mají jeho certifikaci spojenou s motherboardem, síťovým adaptérem a HDD, takže když člověk dvakrát inovuje počítač, (poprvé vymění HDD a podruhé MB s integrovanou síťovkou) přijde o licenci, jak se to právě stalo mně. (-300 USD).

Tak teď už tomu přestávám rozumět vůbec. Před sebou mám knižku od W.R. Staneka (zřejmě český původ) "Kapesní rádce administrátora MS Windows XP Pro" (2. vydání Computer Press 2006), kde na str. 217 píšou:

"Je-li uživatel uveden v seznamu vzdáleného přístupu na pracovní stanici a není přihlášen nebo obráceně, může spustit novou relaci Windows. Relace Windows se chová stejně, jako by uživatel seděl u klávesnice. Může být používána i v případě, že jsou k počítači přihlášení také další uživatelé. Tímto způsobem může více uživatelů sdílet jednu pracovní stanici a používat její prostředky".

Tak jak popisuje kniha se mám dojem chovala jen betaverze Service Packu 2, z kterého se právě tahají ty alternativní knihovny pro TS výše - s tím že Fast User Switching musí být zapnuto.

Vladimíre, to je přesně ono!!!

Stačilo si jen sehnat jednu knihovnu *.dll (zřejmě tu původní z oné betaverze SP2), nakopírovat ji do systémového adresáře a šlape to.

Navíc neporušuji EULAu, neboť citovaný soubor je originální od MS a nad to i odborná literatura (viz můj příspěvek shora) potvrzuje, že Windows XP Pro zmíněné TS poskytuje.

Jediné, co mě mrzí, je oněch 300 USD, co jsem dal za Winconnect, který jsem si teď právě jako zbytečný smazal.

Výborně.

Ale pozor, jsi odsouzen k neaktualizovaným Terminal Services, protože update který by se jich týkal by mohl tuto knihovnu přepsat novější (kde bude funkcionalita zakázaná).

Co se týče EULy, nebyl bych si tak jistý jestli je legální používat beta verzi SP2 ještě v roce 2007, to by ses divil jaké formulace v beta EULách bývají (viděl jsem i takové typu YOU MUST DESTROY ALL COPIES OF THE SOFTWARE PRODUCT a CONFIDENTIAL INFORMATION) ale to bych nechal koňovi, hlavně když to běží.

Asi to bude chtít po každém update kontrolovat, zda nedošlo k přepsání.

Dělá se to jinak - aktualizace se instalují výběrově a pokud se některá týká kritické oblasti (Vzdálené plochy v tomto případě), tak se podívám na bulletin MS a tam je přesně vypsáno které knihovny se aktualizují a které zápisy do registru probíhají. Když je problém, aktualizace se neinstaluje.

Jinak se nedovedu představit, že by mě někdo mohl nutit k aktualizacím.

O to tu nejde - jde o to že beta produkty mají EULu která je třeba činí nelegální k užití po určitém datu.

A to vůbec nemluvím o důkazní situaci, aby bylo možno prokázat, že došlo k zaviněnému porušení práva.

To je jasné - ta otázka je spíš taková filozofická..