Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OEM oddíl 500GB?

Zdravím lidi,
mám notebook Lenovo G700 zakoupen bez OS. Nainstaloval jsem na něj legální kopii MS Windows 7 home premium, bez větších problémů (kromě zavádění windows, ale to už jsem vyřešil). A teď problém ,notebook má 1TB hard disk, ale již při instalaci byl rozdělen na 2 oddíly po cca 500GB z toho jeden OEM, se kterým nešlo nic dělat, windows jsem nainstaloval do toho druhého oddílu a myslel jsem si, že to předělám ve správě disků, ale tam nemůžu udělat vůbec nic pouze ten oddíl vidím a je tam i oddíl 100MB pro windows, navíc ten sektor je vidět jen ve správci a ne v počítači takže tam nemůžu nic ukládat apod. Neví někdo co s tím? chtěl bych ten sektor aspoň zmenšit na nějaký přijatelný prostor.

Nevidim nikoho ze by tu hejtoval, vsetci napisali spravne ze co ma robit. Priradit tomu pismeno v sprave diskov. Apod.
Ked s tym nejde robit nic v spravci tak bude muset pouzit prikaz diskpart a zmenit GUID alebo flagy toho oddielu. Taketo oddiely ale nie su 500GB, takze bohvie co tam ma za oddiel, trebars to je len 500MB, a riesi uplnu hovadinu.

g.: vyskakovat tady po roce a půl nad bezcenným dotazem může jen mentálně odmocněný jedinec.

pro všechny budoucí jedince:
při neřešitelném problému s oddíly disku přiložte screen ze správy disků (diskmgmt.msc) - jinak není co řešit a jak je vidět, ani tlučhuba jako gembi vám neporadí.