Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocitac s minimalni spotrebou

Ahoj,
jak byste resili ukol dat dokupy pocitac s naprosto minimalni spotrebou? Vykon je az na druhem miste, pocitac by mel slouzit pro Win95, obsahovat seriovy port, vystup pro monitor, samozrejme klavesku, mys, Ethernet. CDROM and floppy nejsou vyzadovany. Netreba resit ani zdroj (napajen z akumulatoru).
Klidne at bootuje treba pet minut, hlavne aby mel co nejnizsi spotrebu.
Pevny disk - mimo OS by mel mit jeste rezervu cca 200MB. Premyslel jsem o CF karte.
Nemam ted na mysli platformu VIA EPIA - tu znam. Spis nejake mene tradicni reseni, trebas i obtizne sehnatelne v eshopech...
nevim treba, jak na tom jsou Geode procesory nebo "stara dobra" 386 ?

Diky za jakekoliv tipy.

mam doma malinky pocitac s AMD geode na 266MHz, ma to jak 25MB DiskOnChip ( coz jsem ani nechtel zprovoznovat ), tak tam mam i FlashDisk ( proste IDE fleshka ) 512MB, 128MB RAM. Mam tam linux, takze jsem instalaci provadel bootovanim ze site, protoze to ma jen jeden IDE radic a v nem je primo pichla ta fleska... Spotreba je nekde mezi 8-12W ( jestli chces, tak to zmerim presne ).. ale sehnal jsme ho pres kamose z nemecka, u nas to nebude tak jednoduche splasit.
neco takoveho:
http://cgi.ebay.de/Thin-Client-Neoware-Capio-ONE-XP e-192-256-MwSt_W0QQitemZ180063365485QQihZ008QQcateg oryZ77191QQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/Neoware-EON-2000E-Thin-Client-30 0MHz-8-32MB-Micro-PC_W0QQitemZ160061266905QQihZ006Q QcategoryZ77191QQrdZ1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/BCom-WinNet-II-Etherminal-Thin-C lient_W0QQitemZ140065266209QQihZ004QQcategoryZ8075Q QrdZ1QQcmdZViewItem

Popozeraj sa po priemyselnych doskach, napr. PC104 alebo ine formaty, najlepsie ak bude mat rovno aj CF slot, tam strcis CF kartu namiesto HDD. Spotrebu co som videl najmenej tak ca. 10W mal PC s STPC Atas (ekvivalent 486DX2) vcetne sietovky. Su ale asi aj lepsie riesenia, ale to je vsetko relativne drahe, lacnejsie ta vyjde asi nejaky NB z bazaru ako uz bolo tusim pisane vyssie, nejaky P1 ked vypnes LCD podsvietenie by nemal zrat vela, ale nikdy som to nemeral, spotreba NB sa da odhadnut podla udavanej vydrze baterky a podla kapacity baterky...

P.S. v cechach mozes skusit nieco odtial index1.php, je tam nieco aj s geode (GX1), ale tu "SoM" dosku nemas kam strcit, musel by si kupovat aj baseboard, a cena teda by bola neviemaka...

POZOR!, na prumyslovych platformach se budou velmi problemove rozchazet Win95

Priemyselna platforma je to iste co normalna platforma. Ci tam pojde Win95 zavisi len od toho aky je tam chipset a CPU. Na geode neviem (mali by aj tam s nejakymi patchami ist), na x86 kompatibilnych systemoch (asi vsetky ostatne okrem geode) nie je problem s Win (samozrejme s Win95 bude problem na najnovsich chipsetoch i915 atd. kvoli neexistujucim ovladacom).