Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC - dotazy k sestavě

Dobrý den,

chystám se k pořízení nového PC (sestavení na zakázku). Primárně má být určen hlavně ke zpracování videa včetně jeho stahování A NÁSLEDNÉHO SESTAVOVÁNÍ, druhou oblastí jsou graficky náročné hry - simulátory. Dostal jsem návrh těchto komponent (uvádím jen ty podstatné):

MB GIGABYTE X79-UD3, eSATA, RAID
CPU INTEL Core i7-4820K
RAM 2x8GB DDR3-1333 (1x8192)
Grafika NVidia GTX760 2GB DDR5 2xDVI HDMI DP
Zdroj 450W
OS Windows 7
HDD 1 x SSD 300 GB (systémový), 1x klasický 1 TB (datový)

Otázky:
1) Bude stačit uvedený zdroj nebo mám žádat silnější, např. 600, příp. 700W?
2) Je nějaký rozdíl ve výkonu při použití paměti s frekvencí 1600, příp. jakou byste mi doporučili?
3) Nestálo by za to změnit grafickou kartu na nVidii GTX 780? Jaký by byl nárůst výkonu?
4) Případně uvítám i jakékoliv jiné připomínky či náměty, ať mám o čem přemýšlet a hlavně ať jsem s výsledkem spokojen.

Předem všem díky.

Celé je to divné drahé a je otázka zda to vůbec bude využité.

Podivný zdroj, nic moc g.karta k takovéto sestavě, bordel v pamětech, 300GB SSD?, chlazení k taktovacímu K procesoru neuvedeno ................... celková cena nikde.

Sice nevím, podle čeho soudíte, že "celé je to divně drahé", když jsem neuvedl nabízenou cenu. Ano, chlazení jsem neuvedl, ale to jsem považoval za podobnou samozřejmost jako potřebné kabely a ovladače. Kritizujete výběr komponent, ok. Tak to zkusím jinak. Moje zadání bylo:

Box - Miditower, rozměry 480 x 410 x 200 (hloubka x výška x šířka)
CPU - i7, min. 4-jádro
Základní deska - pro CPU i7, integr. síťová karta
RAM - min. 8 GB
Optická mechanika - 2x přehrávač Blu-ray s možností vypalování DVD
FDD 3,5"
HDD - původně 2x min. 300 GB, později jsem změnil požadavek na 1x SSD (systémový) a 1 x klasický (datový)
Po osazení všech komponent a zapojení klávesnice, myši a tiskárny musí zůstat volné min. 4 USB sloty.
Software - OS Windows 7 Prof., Office 2013 (min. Word, Excel, Access, Outlook)

Použití - graficky náročné hry (simulátory), primárně zpracování videa vč. jeho stahování z internetu a sestavování

Cena - neměla by přesáhnout 60.000 Kč vč. DPH

Takže ten "box" je vlastně skříň ("case", ať je to správně frikulínsky) - a ráčíte znát typové značení a výrobce?
Nač dnes FDD (disketovou mechaniku)?!
Na zpracování videa dva, nejlépe tři HDD:
- na systém
- 2 × rychlé HDD na zdrojové a cílové video
Tj. tři WD Velociraptory.

Pokud předpokládám dlouhodobou zátěž, pak:
Intel 1155: deska + CPU.
Intel 1150: deska + CPU
Zdroj vyšší třídy z produkce opravdových výrobců.

Jo, špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli case. Typové označení ani výrobce toho současného neznám, jsem ale omezen místem.
Co bylo míněno těmi třemi Velociraptory?
K tomu FDD - já vím, že to zní jak z počítačového pravěku, ale pořád ji potřebuji (aspoň zatím).
Zdroj vyšší třídy z dílny opravdových výrobců - byl byste tak laskav a sdělil mi, co jste měl na mysli? Jak tou třídou, tak těmi výrobci?

Děkuji.

Jestli opravdu potřebuješ FDD, tak si budeš muset koupit nějakou externí přes USB. Na moderních základních deskách se už s jejich připojením nepočítá.
Jinak Velociraptor je rychlý (10000 RPM) disk.
http://www.czc.cz/desktop-pevne-disky/produkty?q-c -0-producer=s59qrjt6qsicspbgibotbbb40rf#q-c-0-prod ucer=s59qrjt6qsicspbgibotbbb40rf&q-c-1-f_2025531=d 10000.0
U zdrojů je to tak, že spousta značek je jen obchodní značkou a zdroj pokaždé vyrábí někdo jiný (různé modely=různý výrobce).
Skutečných výrobců prodávajících pod vlastní značkou není mnoho. Za kvalitní se považují zdroje Seasonic a Enermax. I tam jsou pak rozdíly mezi modelovými řadami. Doporučil bych nějaký z těchto (výkon zvolit dle náročnosti výsledné sestavy):
http://www.czc.cz/zdroje/produkty#q-c-0-producer=s cjqj1001s0ckqb42r0hcp7kd52&q-c-1-producer=s5ek7pl2 2g2fbf837ki2651udc4&q-c-2-f_26628728=s80%20PLUS%20 GOLD&q-c-3-f_2028869=sATX&q-c-4-f_2027413=r400-580 &q-c-5-f_2027413=r600-780

Skříně zmíněny, pokud je to málo, pak třeba ocelová klasika, nebo něco podobného v Al. provedení od Lian-LI.
Co bylo míněno WD Velociraptory jsem snad naprosto jasně popsal.
FDD řadič na nových deskách není.
Výrobců zdrojů moc není a jejich jednotlivé produktové řady se pochopitelně liší cenou i provedením. Jako jsou řady pseudoherních notebookových plasťáků, tak jsou i výrobní řady pracovních notebooků s odolnou konstrukcí a jinými vlastnostmi jako třeba dock, atd...
Příklady: [1] a [2].

Protože se zde ke kompletní sestavě podle zadání zatím nedospělo, dovolil jsem si navrhnout PC tak, jak požaduje Pilatus.
Předem bych rád upozornil, že nejsem odborník a sám jsem zde již žádal o radu se sestavou.
Nicméně jsem se o sestavování PC začal více zajímat a tuto sestavu lze považovat jako dotaz položený za uživatele Pilatus, zda se vše k sobě hodí pro daný účel.
Sestava k nahlédnutí zde
Skříň je microtower, ty požadované rozměry jsou limitující. Deska by se ale měla bez problémů vejít.
Zdroj unese i GK s vyšším výkonem, než je v košíku.
Cena se dá výrazně snížit, a nebo lze i připlatit za grafickou kartu.
Office si s dovolením přihodí do košíku Pilatus sám ve verzi, jaká se mu hodí.
Nekamenujte mě, alespoň jsem to zkusil. :-)