Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat PHP?

Ahoj,
potřeboval bych poradit.
Chci začít s PHP ale nejsem zase až takový odborník abych umě nakonfigurovat všechny soubory atd..
Vím že jsou programy na instalaci PHP, Apache Mysqel...
Zkusil jsem XAMPP, WAMPP, Easy php.
a o žádných jiných nevím (PHPTriad jsem skusil nefungoval vůbec).
No prostě na všechny ostatní programy jsem(v XAMPPU) rozjel kromě Apache.
Na port 80 mi naslouchal můj systém tak jsem změnil port u apache ale pořád mi to hlásí tuto chybu:

15:58:48 [Apache] Status change detected: running
15:58:50 [Apache] Status change detected: stopped
15:58:50 [Apache] Error: Apache shutdown unexpectedly.
15:58:50 [Apache] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
15:58:50 [Apache] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
15:58:50 [Apache] Press the Logs button to view error logs and check
15:58:50 [Apache] the Windows Event Viewer for more clues
15:58:51 [Apache] If you need more help, copy and post this
15:58:51 [Apache] entire log window on the forums

Prosím poraďte jestli máte také nějaké zkušenosti.
Předem díky za odpoveď

A chceš HTTP server, nebo ti stačí jen PHP? Jaký máš operační systém?