Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na pevný disk Samsung M3.

Ahoj, mám dotaz na disk samsung M3. Když se rozdělá, je uvnitř SATA disk, jak doufám je ještě zvykem u normálních výrobců a nebo je tam překvapení v podobě koncovky rovnou USB jako u krámů značky WD?
Když potom se disk přendá jinam, půjde z něj číst data v pořádku?

mysli!

podívej se na rozměry krabičky a srovnej s velikostí standardního 2,5" SATA disku. Pokud máš pocit, že se tam vejde deska s USB2SATA převodníkem (tj. že délka je alespoň o 6-7 mm větší než SATA disk), pak je uvnitř klasický SATA disk.

mysli nežeru!

ADATA HV620 78 mm (7,8 cm) Hloubka 115 mm Výška 15 mm (1,5 cm) ve kterém je uvnitř Toshiba MQ01ABB200 s rozměry 70x100x15.
M3 PORTABLE 112 x 19,2 x 82 mm (d x v x š)

Takže 115-100= 15
Takže 112-100= 12 Vylučují tedy 3mm automaticky přítomnost SATA -USB převodníku?

-běžný rozměr 2.5 disků 70x100mm

ak škatule dodáva výrobca diskov, bol by na hlavu padnutý ak by tam vkladal bežný SATA disk+prevodník USB, zbytočné náklady naviac,

škatule sa vyrábajú v milionových sériach:
- $1.- nákladov naviac na disk = $1 000 000 ušlého zisku
- je samozrejmosť samostatný obvodový návrh a DPS na mieru

toto je dnešný svet, optimalizácia nákladov

Vem si třeba takový Seagate FreeAgent GoFlex 1TB. Jde o 2.5" SATA disk v pouzře, k tomu je připojen SATA- mini-USB převodník a miniusb-USB kabel. A jak je to praktické, dá se dokopit esata konvertor nebo převodník jde použít ke připojení jiných SATA disků. A za 900 Kč to nebylo a ni drahé. Je tedy pravda, že je asi 2x tlustší než WD Passport Ultra, ale to je mi jedno.

Jak by řekl klasik, s tím si tak vytřu p*del, když má výšku 13mm!

Nebo ty víš kde sehnat Seagete Spinpoint M9T , který má 2TB a 10mm?