Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neoriginální toner do laserovky - "risknout"?

Kdysi dávno, u HP LaserJet 5L, jsem jakousi neoriginálku použil, ale byl jsem zklamán výdrží i kvalitou tisku. Od té doby (HP LJ 1300, P3005d, P3015) kupuji jen originálky, pokud možno "X" velikosti. Tiskárny používám takové, které uživatele nebuzerují, že už toho vytiskl dost, a nenutí ho k nákupu nového toneru, i když starý není úplně vyčerpán. Posledním CE255X tonerem (LaserJet P 3015) jsem vytiskl 30.239 stránek (tisknu eco-mode a účto navíc malými fonty, stejně to nikdo nečte).

Jenže je krize a tak bych rád ušetřil. Potřebuji koupit CE255X, hledám cenu:
http://tonery.cenovyradce.cz/hp-ce255x-cerny-black -12000-stran-toner-pro-laserjet-p3015.html
Originál 5000, neoriginál od 800.

Risknout to a jít do těch nejlevnějších, http://www.levne-tonery.com/index.php?show=product &id=1046 ?
Či raději připlatit, např. http://www.kasa.cz/toner-tb-kompatibilni-s-hp-ce25 5x-cerna/ ?
Nebo raději na neoriginály zapomenout? Existují nějaké reálné hrozby poškození tiskárny?

Máte-li dobré zkušenosti s konkrétním výrobcem, "plničem" či řadou laserovkových tonerů, prosím uveďte.
Uvítám nezávislé rady servisáků, ideálně s konkrétní kazetou (případně menší áčkovou variantou).

Děkuji.

oživeno

Tak to byl můj poslední pokus na toneru ušetřit, kašlu na to. Zhruba po 6000 stránkách toner, válec či co špiní stránky (šmouhy). Bude pro mě lepší, když za plnou cenu vytisknu bez problémů 30.000 stránek než se trápit s (sice levným) nějakým takovým… drekem 3-[

Never more. Značím vyřešeno.

Však tiskneš faktury. Ty vypadají blbě v jakékoliv kvalitě ]:). K věci: neoriginální toner včerty - může se mazat, ale jinak ničemu nevadí. Recyklovaný válec - nikdy! Zapatlaná, pazourami dementních techniků omatlaná zrůdnost. Pícka - pokud ji tiskačka podporuje vyměnit - nikdy! Zasraná starým přepečeným tonerem, matlá po papíru čmouhy. Z toho už ani faktury ne.

Nic proti tvým svatým fakturám :-p. Já jen, že jsem udělal tu broskvovinu a zakoupil recyklovanou obludnost do svého Samce. Už to nikdy neudělám. Bílé a černé fleky, nezapečený toner. Blbé je, že to začalo dělat až po půlroce (záruka této zhůvěřilosti). Kazeta putovala do popelnice a já pokorně koupil origoš. Od té doby kvalitní tisk.

Dneska už bych se toho nebál. Neoriginální tonery jsou už na vysoké úrovni, stejně tak i náplně do tiskáren. Ale občas se dá narazit i na špatné kousky co nefungují nebo hned zasychají. Osvědčené značky ale nezklamou.

reklama se u nás platí.. (touchwood)

Za mě neoriginálky ANO. Jen se musí pozorně vybírat. Nebrat první, co vám nabídnou v obchodě, ale předem si pořádně pročíst recenze na netu. Já třeba takhle objevil REKLAMU. S těmi v HP tisknu už 3 roky. Nezanášejí, ani neblokují a už mi pár stovek ušetřily.

je to lákavé téma, že? :-)(touchwood)