Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastaveni Wlan Routru

Dobry den potreboval bych poradit s nastavenim Edimax BR-6104K
je to router ktery ma napojeni na Wlan a 4xLAN ma providera Fofrnet z OLOMOUCE a tem ma dhcp server na ktery staci jen kliknout mysi a on se sam nastavi v mem pc IP DNS BRana a tak

Muj problem je ze edimax po me chce IP adr. branu dns a nevim kde ji mam sehnat protoze fofrnet ma DHCPcko a dal jednou za tyden se vsichni uzivatele museji hlasit jmenem a heslem a tohle nevim kam mam zadat do nastaveni edimaxu To heslo oni tomu rikaji radius neboli blokovani mac adresy ktera je dostupna az po zadani jmena a hesla a nevim jak si stim poradi router
Dekuji M

tieto udaje by ti predsa mal poskytnut uzivatel ale budiz.
edimax si ma zobrat vsetky udaje priamo zdhcp servra poskytovatela. autentifikacia prebehne cez radius server ktory si overi heslo a rozhodne ci bude dalej prebiehat komunikacia alebo nie.
v pripade ze v nastaveni edimaxu nie je polozka radius server ti zariadenie nebude v sieti poskytovatela spravne fungovat

Jak mam zjistit mac adresu sitove karty kterou mam v pc a kterou bych mel zadat do routru a posleze ¨dat prikaz ji klonovat aby si AP myslelo ze sitovka je ta sama a ja mohl rozvezt lan kabely po dome net M

Pokud od poskytovatele mam dhcp servr tak edimax si vse nastavi sam nebo musim mu pomoct? .

Ale nejvetsi strach mam z radius servru nevim zda bude chodit na routru od edimaxu poskytovatel ho ma aktivni a musim se pres radius jednou za cas napojit

M