Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3x HDD v PC - hledám pomoc s Windows

Zdravím vás,

myslím, že tohle je to správné místo na můj dotaz. Pár let operuji s počítačem, který měl pouze jeden 1 TB disk. Nedávno jsem se rozhodl, že jej trošku zmodernizuju a zrychlím. Koupil jsem si tedy 120GB SSD + 500GB HDD s velkou keškou s tím, že ve finále rozdělím disky:

120GB SSD na systém + základní instalace (ovladače, nástroje pro gr. kartu atp.)
500GB HDD na programy a hry
1TB HDD na data (filmy, obrázky, hudba)

Dnes jsem dostal do ruky oba nové disky, vše pozapojoval a zapnul. Zvolil jsem boot z DVD a nainstaloval systém (Win 7) na SSD.

Můj dotaz zní:
a) Jakým způsobem mám dostat pryč nainstalovaný systém z 1TB HDD?
b) Je možné spárovat, popř. přesunout výchozí složku pro instalace na 500GB HDD a nebude se případně složka "Program Files" hádat se stejnojmennou složkou na SDD?

Děkuji všem za odpovědi!

O Velociraptorvi jsem původně přemýšlel. Ovšem odradila mě trošku cena a hlavně mnohdy zmiňovaná hlučnost (údajně kvůli tomu, že plotna je malá a vysokootáčková).

Takže abych rozebral tvůj postup z mého stávajícího stavu:

1. Odpojím oba HDD
2. Nabootuju systém z DVD
3. Zformátuju SSD
4. Provedu novou instalaci
5. Po prvním spuštění Winů nainstaluju Wipe Tool
6. Restartuju
7. ???

Moje dotazy:

a) Přijdu pomocí toho prográmku asi o půl tera svých dat?

+

Bych rád znal odpověď na moje předešlé otázky.

Děkuji

Normalne ho sformatuj z novych windows, neni na tom nic zahadne. Vymazes vsetko z disku. (a nepotrebujes k tomu ziadne wipe tooly)
Ked to potom nenabootuje tak nainstaluj nove Windows nanovo tak, ze pocas instalacie budu odpojene vsetky ostatne disky. Po pripojeni novych diskov nastavit spravne poradie bootovania v BIOSe.

Ked na tom disku mas data, tak len z neho zmaz zlozky users a windows a program files. Predtym si na tie zlozky preber opravnenia (pravy klik na zlozku - zabezpecenie) a pridaj tam Everyone a nastav mu plny pristup.
(P.S. normalnejsie je skopirovat data na novy disk a potom ten stary normalne sformatovat a nesrat sa s tym)

A nejake automaticke parovanie programfiles je nezmysel. Mohol by si zmenit v registry HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\ProgramFilesDir, ale mozu tym vzniknut problemy. Rozumnejsie je podla mna pri instalacii neklikat len na next jak analfabet ale vybrat si pri instalacii rucne kam sa dana vec nainstaluje. Niektore programy je lepsie davat na ten SSD, na HDD by som daval len velke veci.

Takže abych to shrnul.

Data si zazálohuju na to nové pětikilo, jakmile bude dokonáno, zformátuju teráč. Odpojím oba disky a reinstaluju Win na SSD. Potom budu pokračovat nainstalováním všech ovladačů a primárních programů na řízení pc na SSD. Zbytek programů hodím na pětikilo a přetáhnu data zpět na teráč.

Pokud je takto postup správný, poprosil bych označit téma jako vyřešené.

Děkuji oběma za cenné rady!