Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tiskárna a disk v síti přes print server

Ahoj. Chci zapojit tiskárnu a disk do sítě. Obě mají pouze usb. Koupil jsem print server REPOTEC RP-UB-2801A. Zapojil do sítě, zapojil USB pomocí USB HUB. Nainstaloval program z přiloženého CD. Obojí v PC vidím, ale tak jako dříve. Tiskárnu nikoli síťovou, disk né síťový ale v TENTO POČÍTAČ. Vše funguje, tiskárna tiskne, disk načtu. Myslím si, to jsem ještě nedělal, že když program nainstaluju i do ostatních počítačů tak to tam uvidím stejně. A ted můj dotaz. Proč se to nechová jako síťové. Proč nenainstaluju tiskárnu jako síťovou, proč disk nevidím v MÍSTA V SÍTI. Kdyby se to chovalo jako síťové tak mohu disk zdílet i v TV. Ale takhle ne. Je to tak normální, a nebo se to někde nastavuje? Na všech PC mám WIN XP. Díky

Ak vidíš disk a tlačiareň ako USB, tak si ich pichol do usb PC a nie routra, alebo je ten soft od routra taký vymakaný, že to dokáže takto emulovať a to by si mal byť skôr rád, ako sa sťažovať. Na ten disk/tlačiareň sa dostaneš zo všetkých počítačov ? Ukáž screeny vlastností tých zariadení. Ak sa disk javí ako lokálny, nastav mu zo srandy zdielanie a pripoj si ho na TV.

Sorry, ale do USB jsem to fakt nepichol. Na ostatních PC mi program píše že danné zařízení je obsazené. Tedy připojím se na disk i na tiskárnu z kteréhokoliv PC, ale vždy jen z jednoho. Ze dvou či více současně nelze. Nazdílet disk jsem zkoušel, televize ho vidí ale musí být zapnutý PC.