Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbrždění ploten

Ale co když se jen vypne pohon a disky začne zpomalovat volnoběhem (takže třeba první 2 sekundy je slyšet a potom se stále točí, ale potichu, že si myslím, že se uže netočí)?
Ano, IMHO je to, aspon pri klasickych HDD, takto. A o dalsie 3 sekundy nadobro zastavi (teraz som skusal jednu 2,5ku, zastavovala cca 4 sekundy... comu to vadi?). Ja by som povedal, ze za to mozu tie platne, ktore su prakticky nehmotne, takze po vypnuti nemaju energiu na to, aby sa tocili dlhsie ako niekolko sekund a stred je tiez iba tenky lahucky hlinik. Takze kym sa nad tym vsetkym, po zadani prikazu, zamyslis (mat tak raz tvoje problemy), platne davno stoja.
Jo a taky jaký zvuk mají plotny, když prostě najednou vypojíte disk?
Take utichajuce sevelenie, ako jarny vetrik bludiaci v brezovom haji.
A taky jste jistě slyšeli rady, že když se třeba sekne PC, tak se má disk zapnout až za 10s, až se zastaví plotny. Pořád to platí?
Nie, o tom som nikdy nepocul. Ti ludia asi ani vobec nezapajali reset button do MB, ze?

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny